Najlepsza dieta na chorobę uchyłkową jelit

Najlepsza dieta na chorobę uchyłkową jelit

Często doświadczamy bólu brzucha, zwłaszcza jeśli przejadamy się lub jesteśmy pod wpływem stresu; jednak, jeśli objawy są częste, może być czas, aby odwiedzić lekarza rodzinnego w celu wykrycia jakiejkolwiek choroby podstawowej. Dla osób po czterdziestce jednym z powszechnych problemów zdrowotnych, z którymi się borykają, jest zapalenie uchyłków. Zapalenie uchyłków to stan, w którym w wyściółce ściany jelita powstają woreczki lub uchyłki. Dla niektórych osób łagodny przypadek można leczyć za pomocą odpoczynku, modyfikacji stylu życia i antybiotyków. Mimo to uporczywe objawy oznaczałyby inne leczenie lub nawet operację dla pacjenta.

Objawy i symptomy

Ludzie, którzy mają uchyłki w podszewce, mogą w ogóle nie odczuwać bólu; jednak u niektórych osób, zwłaszcza w przypadku zapalenia uchyłków, mogą wystąpić nudności, gorączka, zaparcia / biegunka i tkliwość w lewej części brzucha.

Przyczyna uchyłków jest nieznana. Niektórzy spekulują, że w obszarze okrężnicy występują pewne słabe punkty, które ustępują, gdy poddane są presji, a ryzyko wzrasta wraz z wiekiem. Oprócz starzenia się, stan ten dotyka także palaczy, stosowania niektórych leków, siedzącego trybu życia i spożywania pokarmów bogatych w tłuszcz zwierzęcy, ale o mniejszej zawartości błonnika.

Najlepsza dieta dla osób z zapaleniem uchyłków

Pacjenci z łagodnym przypadkiem zapalenia uchyłków mogą znacznie skorzystać na modyfikacji spożycia żywności, w tym na diecie bogatej w błonnik. Włókno jest idealne, ponieważ pomaga marnotrawstwu ciała szybko przejść przez obszar jelita i jelita grubego.

Przykłady żywności bogatej w błonnik obejmują pokarmy skrobiowe o wysokiej zawartości błonnika, takie jak brązowy ryż, makaron, chleb pita, brązowy chleb, naan i cały posiłek. Do diety można również dodać płatki śniadaniowe, takie jak muesli, owsianka, rozdrobniona pszenica i otręby. Warzywa bogate w błonnik to ziemniaki, marchew, fasola, groch, a nawet brukselka. Orzechy są również bogate w błonnik i niegdyś nie wchodziły w skład diety, ponieważ małe nasiona mogą być uwięzione w torebkach; jednak nie było dowodów naukowych i jako takie są one również zawarte w diecie. Migdały, mieszane orzechy i zwykłe orzeszki ziemne mają wysoką zawartość błonnika.

W niektórych przypadkach lekarz może również zalecić płynną dietę, zwłaszcza w przypadku ataku. Przejrzysta, płynna dieta może składać się z bulionu lub bulionu, żelatyny, lodu z owocami lub orzechami, wody i herbaty lub kawy.

Podane informacje mają wyłącznie charakter informacyjny i nie można ich wykorzystywać ani wykorzystywać w celach diagnostycznych lub leczniczych. Informacje te nie mają na celu edukacji pacjentów, nie tworzą relacji pacjent-lekarz i nie powinny być stosowane jako substytut profesjonalnej diagnozy i leczenia.

Dodaj komentarz