Jak wybrać dobry, kobiecy antyperspirant?

Jak wybrać dobry, kobiecy antyperspirant?

Trwające obecnie lato sprzyja naszemu odwiecznemu problemowi, jakim jest wybór odpowiedniego antyperspirantu. O tej porze roku nietrudno o nadmierne pocenie się pod pachami, które wraz z nieprzyjemnym zapachem, powoduje w nas poczucie wstydu. W celu częściowej niwelacji tego przykrego problemu używamy antyperspirantów, których zadaniem jest blokowanie wydzielania potu.

Dezodorant, czy antyperspirant?

Dokonanie trafnego wyboru dotyczącego zakupu odpowiedniego preparatu, który zapewni nam skuteczną i pewną ochronę nie jest takie łatwe. Jeśli jednak wahasz się nad wzięciem dezodorantu albo antyperspirantu ze sklepowej półki, to na obecne upały, lepiej jest wybrać tą drugą opcję. To właśnie antyperspiranty są najlepszymi środkami na problem niechcianego potu. Produkty te wyróżniają się tym, że są bezzapachowe oraz nie zawierają alkoholu. Najlepszy antyperspirant wystarczy użyć raptem co kilka dni, na przemian z dezodorantem odświeżającym.

Brzydki zapach potu spod Twoich pach to efekt wyłącznego polegania na tradycyjnych dezodorantach. Warto wiedzieć, że ich celem jest jedynie odświeżenie naszej skóry pod pachami oraz zapobiegnięcie otarciom w tym miejscu. Co prawda dezodoranty sprawdzają się znakomicie w kwestii odświeżenia oraz samej redukcji przykrego zapachu potu, jednak skupiają się jedynie na powierzchownym działaniu. Nie blokują samego wydzielania potu. Alternatywą jest zatem użycie antyperspirantu, który działa na gruczoły potowe i niweluje problem nadmiernego oraz wstydliwego potu.

Który antyperspirant jest najlepszy?

Wybór odpowiedniego antyperspirantu to kwestia dość indywidulana. Na sklepowych półkach mamy szeroki wybór takiego asortymentu. Trudno jednak dokonać nam świadomego i trafnego wyboru, z którego będziemy zadowolone. Ostatecznie decydujemy się na pierwszy lepszy antyperspirant, który jak się później okazuje, nie spełnia naszych oczekiwań. Aby oszczędzić sobie takiego zawodu warto jest przejrzeć internetowe rankingi, dzięki którym nasz wybór będzie trafniejszy.

Zanim dokonamy ostatecznego wyboru warto jest zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami odnośnie antyperspirantu. Po tym będzie znacznie łatwiej wybrać nam odpowiedni rodzaj takiego środka. Na sklepowych półkach możemy znaleźć antyperspirant w sztyfcie, kulce bądź sprayu. Oprócz tego warto także zwrócić uwagę na sam skład. Niektóre z antyperspirantów zawierają alkohol, podczas gdy inne – nie. Może mieć to zatem wpływ na długość działania takiego preparatu, który wybierzemy kierując się przede wszystkim jego zapachem.

1 Comment

Dodaj komentarz