Wielkie kino na małym ekranie

Współczesnym dylematem jest wybór filmu, który chcemy obejrzeć w domu. Popcorn gotowy, grupa znajomych przykryta kocykiem… Każdy ma jednak ochotę na co innego i dojście do konsensusu jest nie lada wyzwaniem. I tu pojawia się możliwość skorzystania z portalu VoD. Rozwińmy skrót – Video on Demand po angielsku oznacza “video na żądanie” – w praktyce daje nam możliwość dostępu do platformy filmów i seriali, na której każdy znajdzie coś dla siebie.

Lek na niezdecydowanie

Portale z filmami online są najlepszym remedium na nieskończone poszukiwania filmu, na który mamy ochotę. Wielką ich zaletą jest interfejs na stronie internetowej portalu, dzięki któremu możemy wybrać filmy wysoko oceniane przez społeczność użytkowników; mamy wgląd w ich recenzje lub oceny punktowe. Filmy są też posegregowane według różnych kategorii; przede wszystkim gatunek filmowy, ale nie tylko – możemy również wybrać film dla dzieci, kreskówkę, kino alternatywne lub hollywoodzkie. Dzięki temu da się łatwo określić preferencje i wybrać film idealny na dany wieczór.

Legalne źródło kultury

Kolejną zaletą korzystania z portali dla kinomana w internecie są niskie abonamenty miesięczne, które jednak są w stanie zapewnić legalizację oglądanych filmów. Administrator portalu wykupuje prawa do dystrybucji wybranych filmów i gromadzi je na portalu, natomiast użytkownicy niejako “zrzucają się” grupowo na prawa przekazując abonament administratorowi portalu – sytuacja win-win, każdy ponosi swoją korzyść. W dzisiejszych czasach dystrybucja stała się ważnym procesem, jako iż filmów generalnie produkuje się coraz więcej. Czynności dystrybucyjne dziedziczą zatem administratorzy portali VoD.

Komfort oglądania

W zasadzie ciężko wyobrazić sobie bardziej komfortowe warunki do oglądania ulubionych filmów. Portale z kinem online są w stanie – przeważnie po wykupieniu niedrogiej miesięcznej subskrypcji – zrezygnować z konieczności wprowadzania reklam, co dla widza staje się ulgą, na którą nie może sobie pozwolić nawet w kinie (z wyjątkiem kina studyjnego). Nowoczesne platformy są zdatne do użycia zarówno na laptopie, jak i na telefonie czy tablecie. Nieraz również da się je wygodnie zapisać tak, aby móc je obejrzeć offline.

Internet VS Telewizja

Wbrew pozorom początek XXI wieku to czas przełomowy i dynamiczny. Internet zaczyna zdecydowanie wypierać telewizję. Nie jest niczym dziwnym, że masowo rezygnuje się z telewizji (zarówno z odbiornika, jak i z abonamentu), aby swoje ulubione filmy oglądać w internecie. Sprzyja temu wspomniany brak reklam na portalach, ale także możliwość wyboru treści niezależnie od programu telewizyjnego. Często istnieje też wygodna możliwość zamiany lektora na napisy lub odwrotnie. Szybko zdają sobie z tego sprawę nawet stacje telewizyjne, które swoje seriale widniejące w ramówce publikują również na portalach czy platformach; portale te tworzą – idąc z duchem czasu – dla widzów korzystających z komputera lub smartfona zamiast telewizora.

Dzięki temu w dzisiejszych czasach portale z filmami online – kal na przykład https://zalukaj.org/ – stają się synonimem wygody, komfortu domowego, kojarzymy je z niedzielnym odpoczynkiem i uniwersalnym sposobem spędzania wolnego czasu.

Dodaj komentarz