Wywóz mebli kontenerem czy samochodem – co jest lepsze?

Wywóz mebli kontenerem czy samochodem – co jest lepsze?

wywóz śmieci

Pozbycie się starych mebli nie jest takie proste, zwłaszcza, jeśli mówimy o naprawdę dużych i ciężkich konstrukcjach. Na ogół też sami do końca nie wiemy, co z takimi meblami zrobić. Jeśli są w dobrym stanie, być może uda się je komuś oddać, ale nie zawsze będzie to możliwe. Nie możemy jednak ich po prostu pozostawić gdziekolwiek. Dlatego też zwykle decydujemy się na pomoc profesjonalistów i wywożenie starych mebli czy to za pomocą kontenera, czy samochodu. Tylko która opcja jest lepsza – kontener czy samochód?

Wywóz samochodem może być korzystniejszy

Kiedy zamawiamy kontener do wywozu mebli http://wywozmebliwarszawa24.pl/ czy innego rodzaju odpadów, w pierwszej kolejności musimy zadecydować, jaka pojemność kontenera (liczona w metrach sześciennych) nas interesuje. Jak łatwo można się domyślić, większy kontener będzie droższy, więc nie chcielibyśmy nadpłacać za taki, którego nie zdołamy w większości zapełnić.

Z kolei nie możemy też ryzykować wynajęcia kontenera, który będzie za mały – w takim wypadku nie zmieścimy wszystkiego, co chcielibyśmy wywieźć, i nie będziemy mogli od razu pozbyć się całego problemu.

Problem ten nie istnieje, kiedy korzystamy z usługi wywozu mebli autem. W takim przypadku płacimy nie za pojemność kontenera, a jedynie za to, ile mebli i o jakiej wielkości będzie trzeba wywieźć. W ten sposób nie ma możliwości, abyśmy niepotrzebnie nadpłacili bądź nieopatrznie zamówili zbyt mały kontener.

Jakie meble możemy wywieźć?

W obu przypadkach mamy możliwość wywozu bardzo różnego rodzaju mebli, między innymi:

  • krzeseł
  • stołów
  • foteli
  • regałów.

Ponadto możliwy jest również wywóz innego rodzaju śmieci lub staroci, które zalegają w naszym mieszkaniu czy piwnicy.

Na kontener może być potrzebne pozwolenie

Samochód wywożący meble bądź inne odpady można po prostu zaparkować, ale w przypadku kontenera konieczne może być uzyskanie pozwolenia na zablokowanie całego pasa ruchu. Wiąże się to z dodatkowymi formalnościami i okresem oczekiwania.

Dlatego też jeśli zależy nam na czasie, warto zastanowić się na usługą wywozu mebli http://wywozmebliwarszawa24.pl/ samochodem. W ten sposób zaoszczędzimy sporo czasu, a do tego energii – nasze meble zostaną za nas zniesione i załadowane, a więc nie będzie przeszkodą nawet brak siły fizycznej czy zły stan zdrowia.

Czym lepiej wywozić meble – autem czy kontenerem?

Oba rozwiązania mają swoje zastosowania. W przypadku mebli często dobrze sprawdzi się przede wszystkim wywóz mebli autem, zwłaszcza, jeśli jest ich niewiele (może to być nawet jeden przedmiot) i nie warto by było zamawiać specjalnie dla nich całego kontenera.

Dodaj komentarz