Jak szybko uprzątnąć po remoncie?

Żeby móc cieszyć się wynikami remontu, najpierw trzeba poradzić sobie z chaosem, jaki niewątpliwie po nim pozostał. Najgorszym problemem jest zawsze gruz i inne odpady budowlane, ale problem mogą sprawić także chociażby stare meble czy sprzęt RTV i AGD. Pojawia się wobec tego pytanie: jak szybko uprzątnąć po remoncie?

Kontener na odpady jest podstawą

Jeśli remont jest niewielki, można spróbować samodzielnie pozbyć się pozostałych po nim odpadów. W większości przypadków jednak nie będzie to możliwe. Gruzu, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych nie można bowiem wrzucić (nie mówiąc o tym, że prawdopodobnie w ogóle by się nie zmieściły) do zwykłego śmietnika.

Dlatego też tak bardzo przydatny jest kontener na odpady http://www.po-remoncie.pl/. Zostanie on nam przywieziony na wskazany adres, a następnie odebrany po umówionym czasie. My będziemy jedynie musieli go wypełnić, a transport i utylizacja leżeć będzie już po stronie usługodawcy.

Należy jednak pamiętać, że jeżeli postawienie kontenera wymagało będzie zajęcia w jakimkolwiek stopniu pasu ruchu (chodnika, ulicy czy nawet trawnika), konieczne będzie uzyskanie pozwolenia od odpowiedniego organu. Warto się tym zainteresować z wyprzedzeniem, aby później nie musieć niepotrzebnie walczyć z czasem.

Rozmiar kontenera – jak go dobrać?

Rozmiary kontenerów są bardzo różnorodne – spotkać można zarówno relatywnie małe kontenery, o pojemności rzędu 1,7 metra sześciennego, jak i wielkie, których pojemność liczy nawet kilkanaście metrów sześciennych.

W przypadku zwykłego remontu w domu, w większości przypadków kierować się będziemy w stronę mniejszych pojemności. Jednak należy także uważać, aby „na oko” nie wybrać zbyt małego kontenera. Będzie wtedy być może konieczne zamówienie kolejnego, co znacznie zwiększy koszty.

Samodzielne obliczenie naszych potrzeb odnośnie wielkości kontenera może być problematyczne, w związku z czym można poprosić o pomoc specjalistę, czyli pracownika firmy, u którego chcemy rzeczony kontener zamówić.

Ile kosztuje wynajem kontenera?

To, jak kosztowny będzie dla nas wynajem kontenera http://www.po-remoncie.pl/, zależne jest od kilku czynników. Przede wszystkim od jego rozmiaru, ale istotne jest także to, do jakiej lokalizacji ma być dostarczony. Ponadto niektóre firmy pobierają większą opłatę za odbiór odpadów zmieszanych, a mniejszą za odbiór czystego gruzu – nie jest to jednak regułą i można spotkać się z różnymi przypadkami.

Jeśli zależy nam, aby szybko uprzątnąć po remoncie, wynajem kontenera będzie strzałem w dziesiątkę.

Dodaj komentarz