Stół okrągły – estetycznie i niestandardowo

Stół okrągły – estetycznie i niestandardowo

Stół okrągły - estetycznie i niestandardowo

Jaki stół wybrać podczas urządzania lokalu – prostokątny czy okrągły? Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z mieszkaniem czy restauracją, warto zdecydować się na oryginalny styl. Dobremu wyposażeniu służy m.in. stół okrągły, który korzystnie wpływa na estetykę miejsca. Stół jako podstawowy element wyposażenia decyduje o wielu wrażeniach i przeżyciach: jest obecny przy rozmowach, spotkaniach, odpoczynku i różnego rodzaju interakcjach – rodzinnych, społecznych. Może znaleźć się w jadalni, kuchni, pubie czy księgarni. Jakie zalety ma stół okrągły?

Najważniejsze zalety zaokrąglonego stołu

  • Uniwersalność – okrągły stół z łatwością dopasuje się do każdego rodzaju wnętrza.
  • Praktyczność – okrągły kształt blatu może pomieścić więcej osób, idealne rozwiązanie dla dużych rodzin.
  • Interakcja – umiejscowienie ludzi przy okrągłym stole skraca dystans i pozwala na lepszą integrację – każdy widzi każdego.
  • Estetyka – okrągłe stoły zmieniają estetykę na bardziej subtelną, płynną i nowoczesną. Zestawione z ciekawą ilością i jakością dodatków, wzorami i poziomymi liniami wprowadzą nawet styl secesyjny.
  • Wybór – każdy styl może znaleźć swój idealny stół – nieważne czy jest to minimalizm, glamour czy północna Skandynawia. Dostępne współcześnie projekty gwarantują szeroki wybór modelu.
  • Bezpieczeństwo – brak ostrych rogów nie naraża nikogo na niebezpieczeństwo, zwłaszcza dzieci.

Funkcjonalność

Stół okrągły choć nie wydaje się tradycyjnym rozwiązaniem, jest coraz bardziej popularny. Jest estetyczny i funkcjonalny, bardzo dobrze sprawdza się w restauracjach i salach, które trzeba wyposażyć w większą ilość stołów. Zaokrąglenia sprawiają wrażenie większej przestrzenności i lekkości, nawet jeżeli stół wykonany jest z ciężkich materiałów. Zarówno stół służący jadaniu posiłków, jak i mały stolik kawowy mogą wypełnić mieszkania i domy wielu rodzin. Stół okrągły z powodzeniem praktykuje się w małych pomieszczeniach – optycznie powiększa on przestrzeń, dlatego wykorzystywany jest między innymi przy umeblowaniu małych mieszkań poddanych na wynajem. Właściciele mieszkań wiedzą jak uzyskać korzystny efekt. Niektóre z projektów wyprodukowano w taki sposób, by mogły się rozłożyć – dzięki temu przy specjalnych okolicznościach można uzyskać jeszcze więcej miejsca. Złożony stół nie zawadza jednak na co dzień. Okrągłe dekoracje i meble wpływają też na ciepło i przytulność mieszkania, a w konsekwencji – także na jego atmosferę i wyjątkowość. Stół okrągły polecany jest miłośnikom współczesnego designu.

Dodaj komentarz