Jak właściwie pielęgnować włosy zniszczone zabiegami kosmetycznymi?

Włosy od wieków uważane są za największą ozdobę kobiety. W związku z tym warto jest dbać o nie, niezależnie od długości. Obecnie możemy wybierać spośród licznych zabiegów regeneracyjnych i nawilżających w profesjonalnych gabinetach fryzjerskich. Jednak wiele z nich możemy przeprowadzić względnie niskim kosztem, przy pomocy właściwych kosmetyków we własnym domu. Jak więc dbać o kondycję włosów podczas codziennej pielęgnacji?

Przekonaj się, jaki typ włosów posiadasz

Produkty kosmetyczne oraz sposób i częstotliwość przeprowadzanych zabiegów, powinniśmy dostosować do typu włosów. Ten zaś możemy poznać już po naturalnym kolorze włosa oraz przyjrzeniu się jego strukturze. Jasne włosy zazwyczaj są dosyć rzadkie i delikatne. W związku z tym wymagają one specjalnej pielęgnacji, która pozwoli je odżywić i zregenerować. Podobnie jest w przypadku włosów prostych. Bowiem szczególnie w kolorze jasnym, poczynając od blondu po jasne brązy, są równie delikatne, a co za tym idzie – wymagające. Natomiast im włosy bardziej kręcone i ciemniejsze, tym ich struktura jest mocniejsza. Dowodzi tego między innymi kształt cebulek włosa, który różni się w zależności od koloru włosów.

Codzienna pielęgnacja – mycie włosów, nawilżanie i zabiegi regeneracyjne

Przede wszystkim warto zacząć od doboru właściwych kosmetyków. Ze względu na indywidualne tendencje skóry głowy, należy wypróbować kilka różnych produktów, aby następnie wybrać ten, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Mycie włosów, choć uważane jest za czynność całkowicie banalną, ma ogromne znaczenie dla kondycji naszych włosów. Podczas tego zabiegu higienicznego należy delikatnie masować skórę głowy, aby jednocześnie oczyścić ją oraz pobudzić do pracy.

Niezwykle ważne jest również właściwe i dokładne wypłukanie produktu ze skóry głowy, ponieważ w innym wypadku możemy nabawić się łupieżu. Doskonale jest dopełnić zabieg mycia włosów nakładając odżywkę lub maskę. Wówczas zależnie od wybranego produktu, osiągniemy oczekiwany efekt. Maska czy też odżywka nie tylko nawilżają włosy, ale również pozwala dłużej utrzymać kolor na włosach farbowanych i wygładzić je. Ten zabieg jest szczególnie pożądany przy włosach puszących się.

Dodatkowo pamiętajmy o preparatach chroniących włosy przed wysoką temperaturą, zarówno podczas suszenia, jak i stylizowania włosów. Nie zaleca się również utrwalania włosów mgiełkami lub lakierem przed stylizacją na gorąco. Stosując się do tych prostych i codziennych wskazówek pielęgnacyjnych, unikniemy połamanych i rozdwajających się końcówek włosów, a także innych niepożądanych efektów.

Dodaj komentarz