Najlepsze języki do nauki programowania

Jakiego języka programowania najlepiej jest się nauczyć? To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z kodowaniem. Nie ma co ukrywać, że praca programisty daje duży potencjał, jeśli chodzi o zarobek i wiele osób decyduje się na naukę właśnie z tego względu. Wybór odpowiedniego języka jest bardzo ważny, to on będzie bowiem decydował o tym, jak będzie przebiegać cała nauka i czy nie będzie np. drogą przez mękę. Istnieje wiele języków programowania. Dziś wymienimy Ci kilka tych, które najlepiej jest poznać na samym początku, aby mieć perspektywę zarobku i pewność, że nauka nie będzie dla Ciebie zbyt trudna na samym początku.

Python

Jest to język programowania, który stale zyskuje na popularności. Jego bardzo dużą zaletą jest to, że stosunkowo łatwo jest się go nauczyć i nie powinien sprawiać problemów początkującym programistom. Jego kod jest czytelny i łatwo się go tworzy, przez co praca z tym językiem zdecydowanie należy do jednej z najprzyjemniejszych. Python jest też bardzo przestronny i można go wykorzystać praktycznie wszędzie. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z kodowaniem, to Python z pewnością jest jednym z języków, na które powinieneś zwrócić uwagę.

Java

Już od wielu lat to właśnie Java pozostaje w czołówce, jeśli chodzi o języki programowania. Nawet osoby, które nie są związane z kodowaniem, z pewnością nie raz słyszały o tym języku. Dużym plusem Javy, jak podkreśla wiele osób, jest to, że jest stosunkowo niezależnym językiem i może działać na każdej platformie – od Windowsa po Linuxa. To właśnie na Javie opiera się najpopularniejszy system dla smartfonów, czyli Android. Nic nie wskazuje też na to, aby Java miała tracić na popularności, dlatego jest to język, który zawsze warto poznać. Praktycznie każdy pracodawca z branży IT powie Ci, że jeśli znasz Jave, to masz otwartą furtkę w wielu firmach. Chcesz dowiedzieć się więcej o java 9? Zajrzyj na stronę https://techpolska.pl/java-9-zmiany/.

PHP

PHP to język, który może i nie jest bardzo popularny, ale na pewno przydatny w pracy programisty. Na PHP bazuje m.in. WordPress, na którym postawiona jest lwia część stron internetowych. Ten język programowania jeszcze przez długi czas będzie się liczyć, dlatego warto się go uczyć np. zaraz po tym, jak poznasz Jave i Pythona. Warto się go uczyć ze względu na to, że bazuje na nim wiele CMS-ów, które są ogólnodostępne i bardzo często używane. Osoba, która zna PHP, nie powinna narzekać na brak możliwości zawodowych.

Dodaj komentarz