Bali – jak przygotować się na wyjazd?

Indonezyjska wyspa Bali to coraz popularniejszy kierunek podróży wśród turytów z całego świata. To nic dziwnego, ponieważ miejsce to zasługuje na miano raju na Ziemi, w którym egzotyczna fauna i flora zapiera dech w piersiach. Jeśli planujesz wakacje w Indonezji, to powinieneś pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które pomogą Ci w przygotowaniach do wyjazdu https://duabenua.com/pl/atrakcje/bali/.

Pogoda na Bali

Z najlepszą pogodą na Bali będziesz mieć do czynienia w porze suchej. Trwa ona mniej więcej od maja do września i występuje wtedy najmniej deszczowych dni. Przez cały rok temperatury na tej wyspie wahają się tylko o kilka stopni, a klimat jest bardzo przyjemny. Szczyt sezonu przypada tam mniej więcej od czerwca do sierpnia i to właśnie wtedy na wyspie znajduje się najwięcej turystów. Nie oznacza to jednak, że nie warto tam podróżować w innych miesiącach – wręcz przeciwnie. Poza sezonem wyspa Bali jest mniej zatłoczona, hotele są tańsze i nie uświadczymy długich kolejek do atrakcji czy tłumów na plażach. Minusem może okazać się jedynie pogoda, która w porze deszczowej (październik – kwiecień) może okazać się kapryśna, a liczba dni deszczowych przekracza 10.

Koszt wyjazdu

To ile będzie Cię kosztować wyjazd i pobyt na Bali, zależy od wielu czynników m.in. od czasu jaki tam spędzisz, hotelu jaki wybierzesz i atrakcji, z których skorzystasz. Koszt takiego wyjazdu waha się w granicach 7-8 tysięcy złotych za osobę. Jeśli skorzystasz z oferty biura podróży https://duabenua.com/pl/atrakcje/bali/, to masz szansę na wyjątkową wycieczkę w atrakcyjnej cenie. Wszystko zostanie bowiem dopasowane do Twojego budżetu i potrzeb. Jeśli planujesz wycieczkę do Indonezji, to zacznij na nią odkładać pieniądze odpowiednio wcześniej.

Bagaż

Najważniejsze rzeczy, których nie może zabraknąć w Twoim bagażu to: strój kąpielowy, czapka, krem z filtrem, środek przeciw owadom, ręcznik plażowy, mała apteczka, okulary przeciwsłoneczne, dokumenty, buty trekkingowe oraz przewiewne ubrania. Nie zabieraj ze sobą zbyt wielu rzeczy i stawiaj raczej na minimalizm podczas wypełniania walizki. Większość czasu i tak spędzisz na plaży, dlatego nie musisz brać ze sobą zbyt wielu ciuchów. Zadbaj jedynie o chusty i inne rzeczy, którymi będziesz mógł okryć ciało podczas wizyt w świątyniach. W Indonezji jest też na tyle ciepło, że nie ma potrzeby zabierania ze sobą kosmetyków do makijażu. Większość z nich i tak nie będzie nadawała się do użycia w wysokich temperaturach. Pobyt na Bali to doskonały czas na, to aby zapomnieć o konieczności strojenia się, możesz wskoczyć w wygodne ciuchy, związać włosy i tak zwiedzać wyspę.

Dodaj komentarz