Nagrzewnice i osuszacze – idealna temperatura i wilgotność powietrza

Nagrzewnice i osuszacze – idealna temperatura i wilgotność powietrza

Nagrzewnice i osuszacze - idealna temperatura i wilgotność powietrza

Nagrzewnice w efektywny sposób ogrzewają pomieszczenia o dużej objętości, przy czym ich rozmiar jest niewielki w stosunku do mocy grzewczej. Zbędnej wilgoci w pomieszczeniu można pozbyć się natomiast z pomocą osuszacza powietrza. Wychwytuje on wodę w postaci gazowej i zmienia ją w ciecz odprowadzając do zbiornika bądź kanalizacji.

Nasz sklep oferuje sprzedaż oraz wynajem osuszaczy wraz z akcesoriami oraz wysokiej jakości nagrzewnice.

Nagrzewnice

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele modeli: elektryczne, gazowe, spalinowe oraz spalinowe płomiennikowe. To co sprawia, że nagrzewnice są lepszym wyborem aniżeli zwykły grzejnik, to fakt, że pozwalają one ogrzać równomiernie całą powierzchnię. To tego ich niewielki rozmiar sprawia, że idealnie sprawdzą się w każdym miejscu. Nagrzewnice mogą nam posłużyć zarówno do ogrzania niewielkich pomieszczeń jak i tych wielometrażowych, bardzo wysokich czy o nieregularnych kształtach. Dlatego tak ważne jest rozróżnienie wszystkich typów nagrzewnic, aby wiedzieć, która najlepiej sprawdzi się w naszej sytuacji:

– Nagrzewnice elektryczne idealnie sprawdzają się w ogrzewaniu stosunkowo małych pomieszczeń – mieszkań, sklepów czy warsztatów. Nie zużywają one tlenu, nie trzeba im także dostarczać paliwa. Dzięki małym gabarytom, są łatwo przenośne oraz wyczyszczenie ich nie zajmuje wiele czasu. Przystosowane są do ciągłej pracy

Nagrzewnice gazowe zasilany jest przy użyciu paliwa, jakim jest gaz propan bądź propan – butan. Urządzenia te w szybkim tempie ogrzewają pomieszczenia ciepłym powietrzem, które za pomocą wentylatora jest rozprowadzane po całej przestrzeni.

– Nagrzewnice spalinowe zasilane są olejem. Istnieją dwa rodzaje tego modelu – nagrzewnice z możliwością odprowadzania spalin, które dzięki opcji pozbycia się zanieczyszczeń nie trują powietrza i mogą wśród nich przebywać ludzie oraz zwykłe nagrzewnice spalinowe, bez możliwości niwelowania spalin.

– Urządzenia służące do ogrzewania punktowego,umożliwiające ogrzewanie ciał stałych, a nie powietrza. Świetnie sprawdzą się na dużej przestrzeni, w której nie ma możliwości ogrzania powietrza.

Podczas gdy zastanawiamy się nad wyborem najlepszego modelu nagrzewnicy warto w tym względzie wspomóc się także informacją producenta. Każda nagrzewnica wyposażona jest bowiem w wytyczne od producenta. Dowiemy się zarówno tego jakie “wymagania” ma dana nagrzewnica oraz tego jakie jest jej preferowane zastosowanie.

Osuszacze

Wielu z nas boryka się także z problemem nadmiernej wilgoci w pomieszczeniach użytkowych. Warto zatem wiedzieć, że nasza firma oferujemy również możliwość wynajmu osuszaczy, pomagających zmniejszyć wilgotność powietrza w pomieszczeniach. Zbyt duża wilgotność powietrza powoduje bowiem, to ci widoczne gołym okiem, czyli grzyby i pleśń na ścianach, którym często towarzyszy także brzydki zapach. Negatywny skutek, którego nie będziemy w stanie wskazać palcem, to z kolei niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Osuszacz powietrza pozwoli zachować odpowiednią wilgotność powietrza, a także pozytywnie wpłynie na nasz organizm. Mniej toksycznych bakterii w naszym otoczeniu z pewnością pozwoli nam poczuć się dużo lepiej. Wybór osuszacza to także ulga dla naszego portfela. Może nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, bo przecież mamy tak od zawsze, ale zawilgocone ściany i elewacja to także dużo wyższy koszt ogrzania pomieszczeń.

Osuszacze powietrza pomogą nam zatem w życiu codziennym jak i pozwolą szybko dojść do ładu po nieoczekiwanych zdarzeniach losowych, w wyniku których uległy zalaniu np. piwnice, hale, mieszkania czy domy.

Klimatyzatory i wentylatory

W sklepie znajdują się także klimatyzatory klasyczne, idealnie nadające się dla zamkniętych pomieszczeń oraz ewaporacyjne dla otwartej przestrzeni takiej jak ogródki restauracyjne bądź namioty. Wentylatory natomiast, to urządzenia, które służą do wentylacji pomieszczeń o dużym natężeniu zapachów oraz pomagają zwiększyć cyrkulację powietrza w pomieszczeniach, co ułatwia proces osuszania, ogrzewania i ochładzania.

Dodaj komentarz