Naturalne kosmetyki specjalistyczne

Naturalne kosmetyki specjalistyczne

Naturalne kosmetyki specjalistyczne

Różnica pomiędzy kosmetykami organicznymi a naturalnymi jest bardzo wąska. Najczęściej konsumenci mają problemem z rozróżnieniem i używają obu terminów wymiennie. Według ogólnie przyjętych standardów, jednak nie zasad, kosmetyki organiczne to takie, które w 95% składają się nie tylko z naturalnych komponentów, ale każdy z nich posiada certyfikaty informujące o wyhodowaniu ich czy wyprodukowaniu w gospodarstwach ekologicznych. Producenci stosujący surowce organiczne nie tylko dbają o najwyższą jakość swoich produktów, ale włączają się aktywnie w ochronę środowiska naturalnego.

W przypadku produkcji kosmetyków organicznych równie ważne jak zawartość jest jego opakowanie. Profesjonalna firma, która realnie dba o środowisko naturalne i ekosystem musi zadbać o każdy element swojej produkcji i na każdym etapie. Dlatego ważna jest nie tylko technologia wytwarzania kosmetyków organicznych, ale miejsce produkcji, opakowania i ogólna filozofia funkcjonowania całego przedsiębiorstwa, która powinna być ukierunkowana na zrównoważony rozwój.

Różnice pomiędzy produkcją kosmetyków organicznych a naturalnych podkreślają organizacje certyfikujące produkty, jednak pomimo dość subtelnych różnic w ocenie, ogólne zasady produkcji kosmetyków naturalnych oraz organicznych są bardzo do siebie podobne.

Naturalne kosmetyki: balsamy i kremy specjalistyczne

Czasami zdarza się, że zwykłe kosmetyki pielęgnacyjne do ciała dostępne w drogeriach nie wystarczają. Wówczas należy sięgnąć po produkty specjalistyczne. Balsamy i kremy specjalistyczne https://kosmetykinaturalne24.pl/pl/c/BALSAMY-KREMY-SPECJALISTYCZNE/4846 sprawdzą się zawsze w przypadku tzw. skóry z problemami, podczas pobytu w trudnych warunkach atmosferycznych  czy zawsze wtedy, gdy niezbędne jest oddziaływanie lecznicze danego składnika.

Takie specjalistyczne kosmetyki jak: biożel z babką lancetowatą wspomagający gojenie się ran, balsam aktywizujący skórę z olejkiem wyprodukowanym z lnianki, żel do nóg z glukozaminą czy żel z glistnikiem do cery trądzikowej to preparaty o działaniu nie tylko kojącym ale i leczniczym. Zapewniają one efekty nieosiągalne dla tradycyjnych kosmetyków. Bardzo często ich stosowanie to jedyne wyjście dla osób borykających się latami z problemami skórnymi.

Specjalistyczne kremy i balsamy oprócz głównego składnika wykazującego oczekiwany efekt zawierają też ekstrakty z ziół o działaniu antyseptycznym i wiążącym. A poza tym znieczulają, regenerują, łagodzą swędzenie, nawilżają i natłuszczają jednocześnie. Wykazują też działanie przeciwzapalne chroniące skórę przed rozprzestrzenianiem się zmian.

Dodaj komentarz