Piece kominkowe – rodzaje i zastosowanie

Piece kominkowe – rodzaje i zastosowanie

Piece kominkowe - rodzaje i zastosowanieNowoczesne piece kominkowe https://sklep.komo.pl/piece-kominkowe przydają się w większości gospodarstw domowych, ponieważ umożliwiają nam ogrzewanie pomieszczeń w zimowe, chłodne wieczory. Dodatkowo są atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych kominków. Wybór jest duży, może to być stalowy, żeliwny, kaflowy, który z nich wybrać do naszego domu? Oto kilka podpowiedzi.

Wolnostojący piec kominkowy, a tradycyjny kominek

Podczas projektowania domu warto na tym etapie pomyśleć o instalacji tradycyjnego kominka , ponieważ dzięki temu możemy uniknąć dodatkowych kosztów związanych również z remontem. Jeśli jednak myślimy o instalacji kominka w urządzonym salonie, wówczas warto rozważyć piec wolnostojący.

Podczas wyboru pieca kominkowego koniecznie jest zwrócenie uwagi na moc  grzewczą danego pieca, rodzaj spalanego paliwa oraz jego wpływu na środowisko.

Główna funkcją pieca kominkowego jest ogrzewanie pomieszczenia, jednak doskonale sprawdza się również jako element dekoracyjny w mniejszych salonach. W zależności od materiału z jakiego jest wykonany podkreśli wystrój nowoczesnego wnętrza.

Żeliwne piece kominkowe

Piece kominkowe wykonane z żeliwa są bardzo trwałe i ważą więcej niż te zrobione ze stali.  Żeliwo to materiał, który nagrzewa się wolniej i dłużej oddaje ciepło. Pozwala to na mniejsze zużywanie opału, co w konsekwencji przekłada się na lepszą wydajność. Piec żeliwny to również oryginalna ozdoba do pomieszczeń urządzonych w stylu angielskim. Przykładem tego typu pieca jest piec kominkowy INVICTA AARON 6129-04 lub INVICTA ALMA 9126-44. Są one tanie w instalacji, posiadają żaroodporną szybę, która umożliwia w bezpieczny sposób cieszyć się widokiem i ciepłem płomienia.

Kaflowe piece wolnostojące

Piece kaflowe w nowoczesnym eleganckim wydaniu. Do ich budowy wykorzystuje się wyłącznie materiały o wysokiej jakości dobrze przewodzące ciepło, które gwarantują maksymalną efektywność spalania i bardzo mały wpływ na środowisko. Są doskonałą ozdobą dla salonu w stylu tradycyjnym. Przykładem tego typu pieca jest piec kominowy INVICTA BOHEME 6185-40. Piec kaflowy wykonany jest z elementów ceramiki o łącznej masie 370 kg.

Stalowe piece kominkowe

Piece stalowe są zdecydowanie lżejsze niż żeliwne czy kaflowe. Powstają przy użyciu nowoczesnych metod obróbki. Części stalowe są wycinane przy użyciu lasera, a następnie wyginane na maszynach CNC. Elementy ze stali są odporne na działanie wysokich temperatur. W piecach kominkowych komorę spalania okłada się materiałem akumulującym ciepło, co wpływa na efektywność spalania. Piec wykonany ze stali świetnie nawiązuje do stylu retro. Przykładem tego typu pieca jest piec kominkowy Spartherm Ambietne a1. Charakteryzuje się zastosowaniem płaszcza konwekcyjnego, co wpływa na bardziej efektywny proces wymiany ciepła.

Dodaj komentarz