Jak powinna wyglądać wieczorna pielęgnacja skóry?

Jak powinna wyglądać wieczorna pielęgnacja skóry?

Podczas snu skóra podobnie jak cały organizm powinna przeżywać swoją nocną regenerację. Nie będzie to jednak możliwe, jeśli nie zostanie do tego odpowiednio przygotowana. Jak należy przeprowadzać wieczorną rutynę pielęgnacyjną swojej cery?

Usuwanie makijażu i oczyszczanie skóry

Pielęgnacja skóry to między innymi dbanie o jej regularne oczyszczanie z pozostałości makijażu, nadmiaru sebum i innych zanieczyszczeń. Makijaż należy usuwać specjalnym płynem do demakijażu, płynem micelarnym lub wacikiem nasączonym w olejku. Później całą skórę twarzy można oczyścić przy pomocy żelu, pianki lub mleczka. Decydując się na kosmetyk wymagający spłukiwania, warto pamiętać, aby używać do tego celu leniej – nie gorącej, ani nie zimnej wody.

W oczyszczaniu cery pomocne jest wykorzystanie nie tylko odpowiednich kosmetyków, ale również specjalnych narzędzi. Szczoteczki manualne lub soniczne usuną zanieczyszczenia dokładniej, a przy okazji zapewnią skórze delikatny peeling, czyli usuną martwy naskórek, co pomoże wygładzić skórę i poprawić jej koloryt, a także zwiększyć wchłanialność substancji odżywczych z kosmetyków.

Pielęgnacja skóry: nawilżanie

Prawidłowa kolejność wieczornej rutyny pielęgnacyjnej skóry to: oczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie. Po umyciu twarzy należy zaaplikować na nią tonik o właściwie dobranym do potrzeb działaniu. Koniecznym, choć często pomijanym krokiem, jest także nałożenie na skórę kremu nawilżającego, który może dodatkowo regulować produkcję serum, działać przeciwstarzeniowo czy rozjaśniająco względem obecnych przebarwień.

Odpowiednie nawilżanie skóry twarzy jest niezwykle ważne ze względu na fakt, że tylko optymalnie nawilżone komórki mogą stworzyć silną barierę ochronną, odpowiedzialną za prawidłowe funkcjonowanie naskórka. Dbając o codzienną aplikację kremu nawilżającego, chronimy skórę przed postępującym procesem starzenia się. Zabieg ten jest także ważny w przypadku cery problematycznej, gdyż przesuszenie skóry przekłada się na zwiększenie ilości pojawiających się na niej niedoskonałości i podrażnień.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie https://www.ducray.com/pl-pl

Dodaj komentarz