Czapka dla malucha na zimę – jak wybrać odpowiednią?

Czapka dla malucha na zimę – jak wybrać odpowiednią?

czapki dla dzieci

Chociaż pogoda nie jest jeszcze w tym roku bardzo mroźna, może to się niebawem zmienić. Spacery przy zaledwie kilku stopniach Celsjusza w towarzystwie zimnego wiatru oraz opadów również nie należą do najprzyjemniejszych, dlatego warto zadbać o odpowiednią garderobę malucha na obecną pogodę oraz na przypadek nagłego ochłodzenia. Wśród niezbędnych akcesoriów na zimę ważne miejsce zajmują czapki dla dzieci i to właśnie o nich mowa będzie w naszym wpisie.

Jaka powinna być zimowa czapka?

Jedną z najistotniejszych rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę podczas wybierania odpowiedniej czapki dla dzieci na zimę jest rodzaj oraz grubość materiału, z którego zostały wykonane. Przede wszystkim, nakrycie głowy nie powinno być wykonane ze zbyt cienkiego materiału. W innym wypadku nie zapewnimy właściwej izolacji przed chłodem, a trzeba zaznaczyć, że przez głowę ciepło ucieka bardzo szybko. To właśnie dlatego matka natura pozostawiła nam na jej czubku włosy. Niestety, zazwyczaj ta naturalna bariera ochronna okazuje się być niewystarczająca, szczególnie przy cienkich włoskach maluszków.

Zimowe czapki dziecięce powstały właśnie po to, aby zabezpieczyć wrażliwą główkę przed zimnem i wiatrem, więc zakup modelu z lekkiego materiału właściwie mija się z celem. Poza tym, przy wyborze czapki dla dzieci należy wziąć pod uwagę rodzaj materiału. Zimą najlepiej sprawdzą się naturalne propozycje takie jak bawełna, ale nie tylko – polar również rewelacyjnie chroni przed zimnem.

Nie tylko praktyczne

Czapki dla dzieci powinny nie tylko dobrze spełniać swoje podstawowe zadanie, ale być też atrakcyjne dla dzieci. Atrakcyjny wygląd zachęci malucha do jej ubierania, a zniechęci do zdejmowania. To szczególnie ważne w sytuacjach, gdy nie ma nas przy boku naszego dziecka np. na przedszkolnych spacerach i wycieczkach.

Ciocie z przedszkola nie zawsze od razu zauważą, brak dziecięcej czapki na głowie brzdąca, a taka chwila nieuwagi może później kosztować nas zmartwieniami o zdrowie pociechy oraz przymusowym urlopem od pracy. Na szczęście, producenci czapek dla dzieci prześcigają się obecnie w pomysłach, a sklepowe półki uginają się od propozycji. Niektóre z czapek przypominają słodkie zwierzątka, inne czarują feerią barw, a jeszcze inne – motywami związanymi z bohaterami ulubionych bajek. Wystarczy dobrze poszukać, aby znaleźć model, który skradnie serce naszego dziecka. Pamiętaj jednak, że warto mieć co najmniej 2 czapki na jedną porę roku. Jeżeli czapka się ubrudzi lub mocno zamoczy, zawsze możesz skorzystać z zapasowej.

Dodaj komentarz