Mleko HiPP dla niemowląt?

Mleko dla noworodka jest bezpiecznym i pełnym składników odżywczych zamiennikiem naturalnego kobiecego mleka. Mieszanki, które znajdują się w takim mleku modyfikowanym, dobierane są w taki sposób, aby jak najlepiej zastąpić naturalny pokarm matki.

Jakie mleka dla noworodków i niemowląt do 6. miesiąca życia?

Zazwyczaj mleka modyfikowane, które proponowane są dla noworodków oraz niemowląt do 6. miesiąca życia jest zwykłym mlekiem krowim. Zostaje ono poddane specjalnej obróbce, aby w maksymalny sposób upodobnić je do naturalnego pokarmu matki, który jest najlepszym pożywieniem dla małego dziecka. Bardzo często można spotkać się również z mlekami modyfikowanymi dla noworodków z mleka koziego.

Mleka HiPP modyfikowane dla dzieci powinny być jak najwyższej jakości. Różnią się one od siebie przede wszystkim składem, który zmieniany jest wraz z przedziałem wiekowym dziecka. Wszystkie te zabiegi, które stosowane są przez firmy produkujące mleka modyfikowane, są po to, aby jak najbardziej upodobnić mleko modyfikowane do pokarmu matki. Nie zawsze kobieta ma możliwość karmienia swojego dziecka w sposób naturalny, dlatego mleko modyfikowane będzie jego najlepszym zamiennikiem.

W jaki sposób oznaczone są mleka dla niemowląt?

Na rynku mlek modyfikowanych oraz pokarmów dla dzieci można spotkać się z kilkoma rodzajami mleka, które oznaczone są cyframi od 1 do 2. Każde z nich przeznaczone jest dla innego przedziału wiekowego u dziecka do 12. miesiąca życia. “Jedynka” jest mlekiem początkowym, które może być stosowane przez pierwsze 6 miesięcy życia. Mleko początkowe jest lekkostrawne, zawiera probiotyki oraz prebiotyki i witaminy z grupy B, takie jak wapń czy sód.

Mleko, które oznaczone jest numerem 2, jest mlekiem następnym po początkowym. Charakteryzuje się ono dużą zawartością żelaza, białka oraz węglowodanów. “Dwójka” powinna być stosowana u dzieci powyżej 6. miesiąca życia, które mogą spożywać również inne pokarmy poza mlekiem.

Czy mleko HiPP jest dobre dla niemowląt?

Firma HiPP jest czołowym dostawcą produktów dla niemowląt, również mlek modyfikowanych HiPP Combiotik. Linia ta ma mleko modyfikowane, które przeznaczone jest dla noworodków, niemowląt i dzieci powyżej 12. miesiąca życia. Mleko początkowe HiPP 1 BIO Combiotik jest mlekiem ekologicznym, którego skład oparty jest na wieloletnich badaniach naukowych nad mlekiem matki. Mleko w swoim składzie ma probiotyki, prebiotyki oraz metatafiolin, który również znajduje się w mleku matki. Cenne kwasy tłuszczowe Omega 3, które zawarte są w mleku, są niezbędne do odpowiedniego rozwoju wzroku, mózgu i komórek nerwowych u niemowląt. Mleko jest bardzo bezpieczne dla niemowląt. Mleko następne HiPP BIO Combiotik jest mlekiem następnym dla niemowląt, które powinno być stosowane po 6. miesiącu życia. W swoim składzie ma witaminy A, C, i D, które wspierają układ odpornościowy małego organizmu.

Dodatkowo firma HiPP w swojej ofercie ma mleko modyfikowane, przeznaczone na specjalne potrzeby żywieniowe. Są to mleka Comfort i AR, które mogą być stosowane od razu po urodzeniu. Mleko Comfort przeznaczone jest dla dzieci, u których występują kolki oraz wzdęcia. Natomiast mleko modyfikowane AR jest na nadmierne ulewanie się u dziecka.

Dodaj komentarz