Dopuść do głosu swoją intuicję

Dopuść do głosu swoją intuicję

Czy miałeś kiedykolwiek sytuację, chwilę w twoim życiu, gdy zastanawiałeś się czemu postąpiłeś w określony sposób i nie bardzo wiedziałeś dlaczego? Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się stwierdzić, że intuicyjnie wpadłeś na coś, co okazało się prawdą? Czy spotkałeś się kiedykolwiek ze zwrotem „kobieca intuicja”? Wiedz, że nie tylko kobiety ją mają. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się jak z niej korzystać oraz czym ona jest tak naprawdę.

Intuicja – uczucie pewności na temat zdarzeń przyszłych, w ogromnym stopniu związane z podświadomością. No ale czym jest podświadomość. Otóż jest to ta część umysłu odpowiedzialna za oddychanie, słuchanie, ruchy bezwarunkowe i automatyczne. To podświadomość kontroluje procesy życiowe, których podtrzymywanie za pomocą świadomości byłoby kłopotliwe. Wyobraź sobie jakbyś musiał kontrolować miganie, albo uderzenia serca świadomie. Prawdopodobnie by Ci nie wyszło. Widzisz, do tego jest stworzona podświadomość. Do kontrolowania właśnie takich zachowań.

Zrobimy teraz pewne doświadczenie. Pomyśl nad jakąś rzeczą. Ok, teraz pomyśl nad tą rzeczą i nad drugą jednocześnie. A teraz, weź trzecią rzecz pod uwagę i skup się jednocześnie na nich trzech. Widzisz? Trochę kłopotliwe. Podczas gdy myślenie nad trzema rzeczami, wykonywanie, kontrolowanie wielu czynności przez twoją świadomość może sprawiać kłopot, dla podświadomości to jest pikuś. Wyobraź sobie teraz, że twój umysł jest w stanie myśleć i przetwarzać 3, 10, 100 a nawet 1000 rzeczy, jednocześnie. Wyobraź sobie, że twój umysł jest w stanie zapamiętać tyle rzeczy, o których świadomie już dawno „zapomniałeś”. Tak, twoja podświadomość ma możliwości o których nie byłeś świadomy. Do tej pory.

Użyję tutaj porównania. Załóżmy, że jeśli świadomość jest szufladą, do której masz dostęp kiedykolwiek chcesz, to Twoja podświadomość jest wielką szafą. Do szuflady możesz schować parę ubrań, jednak w szafie zmieści się o wiele więcej. Jednak nie zawsze otwierasz tą szafę, kiedy masz dostępną szufladę pod ręką. Dlaczego? Bo tak by się zdawało, jest wygodniej. Może i tak, ale ograniczając się tylko do szuflady limitujemy nasze zasoby. Podsumowując, podświadomość jest w stanie zapamiętać wszystkie doświadczenia twojego życia, na podstawie których wytworzyła u Ciebie szereg zachowań, automatycznych reakcji na niektóre poznane, bądź kojarzone sytuacje, To ona mając dostęp do wszystkich zasobów w twoim życiu, wysuwa na ich podstawie wnioski, by zdefiniować twoje reakcje, których być może nie jesteś świadomy. Nazwij to intuicją.

Zatem jak z takiej intuicji korzystać? Otóż są na to dwa sposoby, które postaram Ci opisać. Podczas tych procesów traktuj swoją podświadomość jako osobę, którą chcesz przesłuchiwać. Pytaj o co chcesz. Możesz zadać pytanie typu: Jak mogę mieć więcej pieniędzy oraz takie jak: Jaki prezent mogę dać siostrze/bratu na urodziny. Tutaj nic Cię nie ogranicza. Odpowiedź którą dostaniesz będzie zgodna ze stanem wiedzy jaki w danym momencie posiada twoja podświadomość.

Ja posłużę się tutaj takim przykładem, pytanie: Czemu mam problem z nawiązywaniem nowych znajomości?

Metoda zapamiętywania. Oczyść swój umysł z niepotrzebnych myśli, rozluźnij się i zadaj sobie głosem wewnętrznym pytanie na które chciałbyś znać odpowiedź. Twoja podświadomość bazując na wszystkich twoich doświadczeniach związanych z nawiązywaniem relacji z nowo poznanymi osobami, da Ci odpowiedź na to pytanie. Zadaj więc pytanie I po zadaniu takiego pytania, wypisz to co bez zastanawiania przyszło Ci na myśl, to co zostało Ci podsunięte z automatu. Pamiętaj również by to co chcesz usłyszeć było zgodne z prawdą, zatem skup się na tym by usłyszeć prawdę, nie to co chcesz usłyszeć. Czasem odpowiedź nie przyjdzie do Ciebie w postaci słów, mogą to być myśli, określone impulsy, obrazy. Nie zawsze odpowiedź będzie wydawać się klarowna, jednak warto poświęcić chwilkę by dokładnie ją zinterpretować i zadać kolejne pytania by nadać uszczegółowić cały obraz. Możliwe, że zdobycie odpowiedniego silnego połączenia z Twoją podświadomością może Ci zająć dłużej, jednak nie musi. Pytaj dopóki odpowiedź nie będzie dla Ciebie jasna i czysta.

Metoda wizualizacji. Jest to metoda bardzo podobna do poprzedniej, jednak w przeciwieństwie do niej nie zapisujesz informacji na papierze, lecz trzymasz je w swojej głowie. Zadaj pytanie i pozwól by odpowiedź przyszła w postaci obrazu. Pozwól mu by był animowany. Pozwól mu by był w 3d Niech ma jak najwięcej kolorów, niech jest bardzo jasny. No i kiedy masz taki obraz, pora przejść do jego stopniowej interpretacji. Interpretacji dokonuj pytając się o określony kontekst, jednak nie zapisuj odpowiedzi. Załóżmy, widzisz obraz na którym są drzewa oraz pośrodku tych drzew, jednocześnie oddalone od nich widzisz tlące się ognisko. Staraj się zrozumieć symboliczne znaczenie obrazów, nie interpretuj ich dosłownie. Aby lepiej zrozumieć to, co podpowiada Ci intuicja, pytaj ją np. odnosząc się do przykładowego scenariusza: Czym są drzewa? Są to ludzie. Co oznacza ognisko? Ty. Na podstawie takich, bliżej nieokreślonych i symbolicznych obrazów możesz interpretować sygnały wysyłane do Ciebie przez podświadomość.

Dodaj komentarz