Zdrowa skóra głowy to podstawa, jeśli zależy nam na pięknych i odżywionych włosach. Jednym ze sposobów jej pielęgnacji to peeling do skóry głowy. Jak, kiedy i dlaczego warto go stosować? Poznaj najważniejsze zasady!
Dlaczego warto złuszczać skórę głowy?
Piękne i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet. To właśnie ich pielęgnacji poświęca się największą uwagę, wówczas gdy zadbanie o skórę głowy powinno być jednym z pierwszych kroków w walce o bujną i zdrową czuprynę. Poza kosmetykami i odżywkami nakładanymi na włosy, na rynku dostępne są także produkty regenerujące i odżywiające skalp. Nie bez przyczyny stają się one coraz bardziej popularne.
Mimo iż na co dzień tego nie dostrzegamy, na skórze głowy nieustannie gromadzi się nadmiar sebum, pot, łój oraz inne wydzieliny fizjologiczne i różnego rodzaju zanieczyszczenia, które nie zawsze da się usunąć wyłącznie przy użyciu szamponu. Ich nadmiar przyczynia się do:
– zapychania mieszków włosowych,
– rozwoju bakterii,
– wzmożonego wypadania włosów,
– osłabienia kondycji włosa,
– szybszego przetłuszczania się.
Aby temu zaradzić, warto stosować peeling do skóry głowy odpowiednio dobrany do naszych potrzeb. Działa on na podobnej zasadzie co dobrze znane nam peelingi nakładane na twarz lub ciało. Drobinki preparatu pomagają złuszczać martwy naskórek oraz usunąć wszelkie niechciane wydzieliny oraz zanieczyszczenia.
Peeling do skóry głowy – jak wpływa na skórę głowy?
Odpowiednio dobrany peeling, stosowany zgodnie z zaleceniami producenta i w optymalnej częstotliwości wpływa pozytywnie zarówno na kondycję skóry głowy, jak i stan naszych włosów. Odświeżona i czysta skóra głowy to lepsze krążenie i szybszy wzrost włosa, a także lepsze wchłanianie substancji odżywczych z masek i serum, które nakładamy podczas mycia włosów.
Peeling do skóry głowy – co warto wiedzieć?
Peeling do skóry głowy warto nakładać niezależnie od rodzaju włosów. Najlepsze efekty uzyskuje się, stosując go regularnie i na stałe włączając go do planu pielęgnacji. Nie należy jednak stosować go zbyt często, by nie podrażnić skóry głowy. Optymalny czas to 1-2 razy w tygodniu (zależnie od częstotliwości mycia włosów).
Problemy skórne, takie jak krostki, łuszczenie się lub podrażnienia należy każdorazowo skonsultować ze specjalistą – dermatologiem lub trychologiem, aby wykluczyć choroby skóry. Istnieją jednak wskazania, przy których warto rozważyć zastosowanie peelingu do skóry głowy. Są to:
– wypadanie włosów,
– nadmierne wydzielanie łoju,
– wolny wzrost włosów,
– brak objętości i włosy oklapnięte u nasady,
– łupież,
– szybkie przetłuszczanie się włosów.
Na rynku dostępna jest coraz bogatsza oferta peelingów grubo- i drobnoziarnistych. Na początek warto wybrać delikatny kosmetyk, dzięki któremu sprawdzimy, jak zareaguje nasza skóra. Chcąc niskim kosztem włączyć do pielęgnacji peeling do skóry głowy, możemy wykonać go samodzielnie w domu. Taki naturalny kosmetyk może być dobrą alternatywą tradycyjnych preparatów. Jeśli jednak nie mamy pewności, jak zadziała na nas własnoręcznie wykonana mieszanka, warto postawić na sprawdzony dermokosmetyk lub szampon peelingujący.