Jak wygląda zabieg implantacji?

Jak wygląda zabieg implantacji?

Być może pamiętasz sceny ze starych filmów komediowych, opierające się na wypadających sztucznych szczękach. Wygląda to zabawnie na ekranie, jednak w rzeczywistości bardzo uprzykrza życie starszych osób. Dlatego coraz popularniejszym zabiegiem jest implantacja. Zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że pojedyncze implanty zębów oraz protezy na implantach są stabilne. Zdecydowanie poprawia to jakość życia pacjentów.

Jak przygotować się do implantacji?

Niezależnie od tego, czy w twojej jamie ustnej występuje jeden ubytek, czy potrzebujesz pełnej protezy, pierwszym i najważniejszym krokiem jest wybór dobrego specjalisty. Implanty zębów to inwestycja na długie lata. Mają one zwiększyć twój komfort i sprawić, że narząd żucia powróci do prawidłowego funkcjonowania. Aby było to możliwe, lekarz musi najpierw stwierdzić brak przeciwwskazań do zabiegu, a następnie poprawnie go przeprowadzić. To jednak nie wszystko – równie ważna jest opieka nad pacjentem i przekazanie mu wszelkich niezbędnych informacji. Operowany musi wiedzieć, jak dbać o wszczepione implanty zębów.

Dlatego udaj się do zaufanej kliniki, takiej jak centrum stomatologii Citistom. Zatrudnieni w tym miejscu specjaliści posiadają doświadczenie w diagnostyce, implantacji i nie tylko. Możesz bowiem skorzystać również z usług z zakresu ortodoncji czy tomografii. Obecność wielu specjalistów w jednej klinice jest dużą zaletą. Czasami w związku z implantacją zębów zachodzi bowiem potrzeba wykonania dodatkowych zabiegów.

Kiedy już wybierzesz odpowiedniego lekarza, udaj się na badania diagnostyczne i konsultacje. W trakcie wywiadu opowiedz o swoich chorobach, przebytych stanach zapalnych, alergiach i przyjmowanych lekach. Każda informacja, której udzielisz, może być cenną wskazówką w trakcie przygotowań do zabiegu. Lekarze wykonają także wszystkie niezbędne badania. Pomogą im one ustalić wielkość i liczbę implantów. U osób starszych często konieczne jest przeprowadzenie rekonstrukcji tkanki kostnej.

Zastosowanie implantów zębów i ich higiena

Po wykonaniu wszystkich badań diagnostycznych przychodzi czas na implantację. Zabieg może potrwać tylko kilkanaście minut, wszystko zależy jednak od liczby wszczepianych implantów zębów. Jeśli jest ich kilka lub konieczne jest zastosowanie protezy na implantach, proces potrwa dłużej. Bez względu na czas trwania, zabieg jest jednak bezbolesny. Lekarz stosuje bowiem znieczulenie miejscowe.

Po wykonanym zabiegu pacjentowi zakłada się szwy. Do czasu ich zdjęcia konieczne jest zapewnienie jamie ustnej wzmożonej higieny i dodatkowej ochrony. Stosowana dieta nie powinna natomiast zawierać produktów, które mogą spowodować przebarwienia. Jeśli zastosujesz się do zaleceń lekarza, niebawem będziesz mógł cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem!

Dodaj komentarz