Catering dietetyczny – cechy charakterystyczne, zalety diety pudełkowej.

Catering dietetyczny – cechy charakterystyczne, zalety diety pudełkowej.

Jedzenie to jedna z najważniejszych czynności w życiu człowieka. Dzięki odpowiednio dobranym planom żywieniowym oraz innym zdrowym nawykom możliwe jest utrzymanie zgrabnej sylwetki, jak również zrzucenie zbędnych kilogramów. Nie wszyscy jednak mają czas na gotowanie, a także nie czują się w tym temacie dobrze i swobodnie. Czy w takim przypadku możliwe jest zadbanie o własne zdrowie i odżywianie? Czym jest catering dietetyczny? Jakie zalety tego rodzaju diety można wyróżnić?

Catering dietetyczny – cechy szczególne i zasada działania

Regularne spożywanie posiłków, to bardzo ważne działania, które pozwalają zachować odpowiednią wagę, a także kondycję organizmu. Prawidłowo dobrane produkty oraz zbilansowany i zróżnicowany jadłospis, dostarcza również wielu walorów i korzyści smakowych. Jednym z popularnych sposobów codziennego żywienia jest catering dietetyczny. Czym on jest? 

Catering dietetyczny to specyficzny sposób żywienia, który przygotowywany jest przez fachowców z dziedziny dietetyki, kucharstwa oraz medycyny. Wyróżnia go charakterystyczny sposób podania posiłków, które zostają umieszczone w pudełkach i specjalnych opakowaniach. Tak przygotowane posiłki – zazwyczaj obejmujące całodzienne zapotrzebowanie – dostarczane są pod dom, pracę lub obecne miejsce pobytu odbiorcy. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możliwe jest szybkie ich odgrzanie oraz przygotowanie do spożycia. 

Catering dietetyczny https://afterfit-catering.pl/warszawa to coraz bardziej popularny sposób odchudzania. Dzięki precyzyjnie dobranym składnikom możliwe jest tworzenie przepisów o ograniczonej ilości kalorii, jak również z wykluczeniem np. laktozy czy glutenu.

Wśród tego rodzaju planu żywieniowego możliwe jest także stworzenie diety:

  • redukcyjnej lub standard – 1000 kcal, 1200 kcal, 1500 kcal, 2000 kcal, 2500 kcal, itd., 
  • na masę, 
  • wegańskiej lub wegetariańskiej, 
  • Paleo, 
  • dla sportowców, 
  • z niskim indeksem glikogenicznym 
  • ketogenicznej, itp. 

Zalety cateringu dietetycznego

Ten nowoczesny sposób żywienia przypadł do gustu wielu ludziom. Dieta pudełkowa dedykowana jest w szczególności osobom aktywnym zawodowo, którzy nie mają czasu na gotowanie lub przyrządzenie zdrowych posiłków. Jest ona popularna także wśród osób uprawiających sport lub borykających się z pewnymi dolegliwościami i chorobami.

Najważniejszymi zaletami tego rodzaju żywienia są:

– możliwość spożywania zbilansowanej diety, 

– świeżość produktów, 

– szybkość przygotowywania posiłków, 

– możliwość zapoznania się ze składem dań i ich kalorycznością, 

– brak konieczności sprzątania po gotowaniu, 

– oszczędność czasu – bark stania w kolejkach po zakupy oraz w kuchni,

– wiele innych. 

Dodaj komentarz