Alba komunijna czy sukienka – jaki strój wybrać dla dziewczynki?

Przygotowujesz się do Pierwszej Komunii Świętej swojego dziecka? Zastanawiasz się jaki strój będzie najlepszy na tę okazję – tradycyjna alba czy elegancka sukienka? Podjęcie decyzji może okazać się nie lada wyzwaniem, biorąc pod uwagę bardzo duży wybór zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas zakupu ubrania na Pierwszą Komunię Świętą dla dziewczynki i co lepiej jest wybrać.

Sukienka komunijna – czy to dobre rozwiązanie?

Komunijne stroje to nie tylko białe, proste alby. Rodzice mogą wybierać spośród wielu propozycji takich jak eleganckie garnitury dla chłopców i piękne sukienki dla dziewczynek. Warto jednak pamiętać o tym, że to jak ubrane będzie Twoje dziecko podczas mszy w Kościele, zależy głównie od parafii. Jeśli zezwala ona na samodzielne wybranie stroju i nie narzuca jednego rodzaju alby dla wszystkich dzieci, to można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. W przypadku dowolności co do wyboru stroju każda dziewczynka w Kościele będzie wyglądać inaczej. Ma to oczywiście swoje plusy, jak i minusy.

Wybierając sukienkę komunijną, stawiaj raczej na prostotę i skromność. Najlepszym wyborem będzie śnieżnobiała sukienka, z krótkim rękawkiem, zabudowanym dekoltem i emblematem IHS na klatce piersiowej. Do tego można wzbogacić stylizację o pasek w talii wiązany na kokardę. Jeśli dziewczynka chciałaby, aby jej sukienka wyglądała „księżniczkowo”, czyli miała pięknie układającą się spódnicę, to można dodać do niej półhalkę usztywniającą. Cena sukienki jest jednak większa niż tradycyjnej alby, ponieważ zaczyna się w granicach 200 zł za klasyczny model.

Alba komunijna – strój dla dziewczynek i chłopców

Alba komunijna jest rozwiązaniem zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Należy jednak wspomnieć o tym, że obecnie alby mogą się od siebie różnić i nie muszą być unisex. Teraz można wybierać spośród wielu modeli alb komunijnych. Dla dziewczynek idealnie sprawdzi się alba komunijna połączona z sukienką. Jest to proste rozwiązanie, jednak ozdobny element w postaci lekko rozkloszowanej spódnicy i kokardy w talii nada stylizacji dziewczęcego wyglądu.

Proste alby ze sznurkiem, który można przewiązać w talii to klasyka, którą dalej można spotkać podczas mszy świętych. Jeśli jednak nie jest to wymagane, a Ciebie i Twojego dziecka nie przekonuje, taki stój, to możesz postawić na nowocześniejszy rodzaj alby komunijnej. Ceny prostych alb zaczynają się w granicach 150 zł. Jeśli jednak chcesz coś wyjątkowego, to musisz przygotować się na większy wydatek.

Dodaj komentarz