Jak długo nosić soczewki kontaktowe?

Jak długo nosić soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe to świetna alternatywa tradycyjnych okularów. Zapewniają komfort w każdych warunkach, a w okresie zimowym ratują przed uciążliwym parowaniem szkieł. Nic więc dziwnego, że osoby z wadami wzroku różnego typu tak chętnie je wybierają.

Zalety soczewek kontaktowych

Soczewki to prawdziwe udogodnienie zarówno dla krótko- jak i dalekowidzów na całym świecie. Wybiera się je głównie z dwóch powodów – wiele osób uznaje je za bardziej estetyczne, a do tego są znacznie bardziej komfortowe niż okulary. Mają one jednak jeszcze wiele innych zalet.

Ten zamiennik tradycyjnych szkieł to szybki sposób na odmianę wizerunku, która sprawdza się podczas różnego rodzaju wyjść. Wówczas gdy okulary o dużej mocy optycznie zmniejszają lub zwiększają oczy, soczewki nie wywołują tego uciążliwego efektu.

Ponadto sprawdzają się w każdych warunkach, szczególnie podczas zmian pogodowych (deszcz, śnieg, zmiany temperatur). Doskonale sprawdzą się podczas uprawiania sportu oraz podczas częstego schylania się. Innymi słowy – soczewki spełnią swoją funkcję wszędzie tam, gdzie noszenie okularów wywoływałoby w nas dyskomfort lub przeszkadzało w wykonywaniu danej czynności.

Soczewki kontaktowe – niewielki rozmiar, mała cena

Przechowywanie soczewek kontaktowych jest łatwe i wygodne, co bywa dużą zaletą w stosunku do okularów. W przypadku, gdy chcemy je wymienić, nie poniesiemy wysokich kosztów. Okulary są większą inwestycją, szczególnie gdy decydujemy się na wymianę nie tylko szkieł, ale również oprawek. Jest to zdecydowanym minusem, gdy zależy nam na względach estetycznych i odświeżeniu naszego wyglądu.

Oferta soczewek kontaktowych jest niezwykle bogata. Powszechnie dostępne są soczewki o różnym okresie noszenia:

– jednodniowe,

– dwutygodniowe,

– miesięczne,

– kwartalne.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło soczewki cena, by otrzymać setki wyników i dokonać satysfakcjonującego wyboru. Koszt wymiany soczewek mieści się w granicach od kilku do maksymalnie kilkudziesięciu złotych.

Różnorodność dostępnych wariantów umożliwia dobranie soczewek do indywidualnych potrzeb.

Jak bezpiecznie używać soczewek kontaktowych?

Aby zamiana okularów na soczewki była bezpieczna i jak najbardziej komfortowa, należy przestrzegać kilku istotnych zasad. Ważne są:

– regularne badanie wzroku i prawidłowe dobranie soczewek do wady,

– właściwa technika zakładania i zdejmowania,

– wysoki poziom higieny podczas zakładania i zdejmowania soczewek,

– używanie specjalistycznego płynu do soczewek (nigdy wody z kranu!),

– przechowywanie soczewek w przeznaczonym do tego pojemniku.

Dodaj komentarz