Usuwanie owłosienia laserem – co warto wiedzieć o zabiegu?

Istnieje wiele sposobów na uzyskanie gładkiej skóry pozbawionej włosów. W tym celu najczęściej używamy depilatorów, maszynek, wosków itp. Istnieje jednak dużo skuteczniejsza metoda. Usuwanie owłosienia laserem Łódź to świetny sposób na uporanie się z niechcianymi na ciele włosami.

Usuwanie owłosienia laserem – co warto wiedzieć o zabiegu?

Współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna to dziedziny, które oferują dużą ilość możliwości w zakresie poprawy wyglądu własnego ciała. Dzięki nowoczesnym technologiom jesteśmy w stanie pozbyć się kompleksów i znacznie zwiększyć swoją pewność siebie. Jednym z popularnych obecnie zabiegów jest depilacja laserowa, która zapewnia wspaniałe efekty w zakresie usuwania owłosienia. Decyduje się na nią coraz większa ilość klientów i wcale nas to nie dziwi! Dzięki tej metodzie możemy bowiem pozbyć się owłosienia na stałe! Jak należy przygotować się do zabiegu? W jaki sposób przeprowadzany jest zabieg? Dlaczego warto z niego skorzystać? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule!

Przygotowanie do zabiegu

Jest wiele zasad, którymi należy kierować się przed przystąpieniem do zabiegu usuwania owłosienia laserem. Najlepiej jeśli przed udaniem się na wizytę, zapytamy osoby wykonującej zabieg o konkretne zalecenia. Do najważniejszych reguł należy m.in. unikanie opalania kilka tygodni przed zabiegiem, rezygnacja z wyrywania włosów przez określony czas, a także stosowania leków fotouczulających. Oprócz tego należy pamiętać o tym, by dzień przed zabiegiem, usunąć włosy za pomocą maszynki lub golarki. Co więcej podczas zabiegu skóra poddana depilacji nie może być pokryta kosmetykami.

Na czym polega usuwanie owłosienia laserem?

W trakcie zabiegu laser emituję wiązkę światła, która jest pochłaniana przez melatoninę, czyli znajdujący się w cebulkach włosów barwnik. Osoba wykonująca zabieg “strzela” laserem, przesuwając go po wybranej przez nas strefie ciała. W trakcie depilacji laserowej często wykorzystywane jest chłodzenie skóry, które znacznie zmniejsza ból odczuwany podczas zabiegu. Jedna sesja trwa zwykle kilkanaście minut. 

Zalety depilacji laserowej

Największą zaletą depilacji laserowej jest oczywiście fakt, że w ten sposób możemy pozbyć się owłosienia na stałe. Wychodząc na plażę, nie musimy więc martwić się koniecznością korzystania z maszynek czy wosków. Sam zabieg jest szybki i w wielu przypadkach bezbolesny. Zwykle wystarczy kilka zabiegów, by móc cieszyć się wspaniałymi rezultatami. Dzięki temu nadmierne owłosienie nie będzie już powodowało żadnego wstydu, a nasza pewność siebie znacznie wzrośnie!

Dodaj komentarz