Troska o prawidłowe żywienie dziecka jest kluczowa już od pierwszych dni jego życia. Najwłaściwszym rodzajem pokarmu dla każdego maluszka jest mleko jego mamy. Jednak realia często zmuszają kobiety do wcześniejszego przerwania karmienia piersią, albo w pewnych okolicznościach jest ono w ogóle niemożliwe (np. kiedy dziecko nie przybiera na wadze). Na szczęście, producenci mleka modyfikowanego (np. Bebilon 2) starają się dbać o jego skład tak, aby możliwie najpełniej odpowiadało ono mleku mamy.
Co właściwie zawiera w sobie mleko następne?
Mleko następne można wprowadzić do diety dzieci po szóstym miesiącu życia (a zakończyć jego podawanie przed upływem dwunastego miesiąca). Jego skład jest nieco inny niż mleka początkowego, podawanego przed ukończeniem pierwszego półrocza życia. Wzbogacone jest bowiem o żelazo, zawiera również więcej białka i witaminy D. Powstaje zazwyczaj na bazie mleka krowiego, jednak w procesie modyfikacji jego skład zostaje zmieniony tak, aby dopasować go jak najlepiej do potrzeb dzieci. Dzięki temu zawiera on kompozycję wszelkich potrzebnych składników odżywczych. Flagowy produkt w kategorii mleka następnego, Bebilon 2, od lat dostarcza pożywienie przebadane i testowane pod kątem uzupełniania diety maluszków w to, czego najbardziej potrzebują na tym etapie dorastania. Co ważne, mleko następne zawiera również węglowodany, takie jak skrobia, czy kleik gryczany, które zwiększają kaloryczność posiłku, dzięki czemu po jego zjedzeniu, dziecko czuje się bardziej syte.
Zasady wprowadzania mleka następnego do diety dziecka
Istotne jest, aby zmianę spożywanego przez dziecko mleka przeprowadzać stopniowo, tak aby przyzwyczaiło się do nowego pokarmu. Nie można robić tego gwałtownie, z dnia na dzień, ponieważ może to doprowadzić do problemów trawiennych. Mleko następne nie powinno być również jedynym pokarmem dziecka. Po ukończeniu pierwszych sześciu miesięcy życia należy powoli wzbogacać jego dietę o pokarmy stałe. W przeciwnym razie można narazić dziecko na ryzyko wystąpienia poważnych niedoborów składników odżywczych. Zawsze należy brać pod uwagę indywidualny stan zdrowia dziecka. To, czy jest na cokolwiek uczulone, czy ma tendencję do zaparć, albo kolek. Wszelkie niepewności w tej materii można rozwiać konsultując się z pediatrą, który pomoże wybrać odpowiedni dla potrzeb dziecka produkt. Mlekiem pokrywającym zapotrzebowanie dziecka na wszelkie potrzebne w tym okresie mikro i makroelementy, jest Bebilon 2. Nie tylko zaspokaja głód dziecka, ale i wspomaga jego układ trawienny i odpornościowy, zapewniając zdrowy rozwój.
Podczas wyboru mleka następnego należy wziąć pod uwagę szereg właściwości, gwarantujących odpowiednie jego dopasowanie do aktualnych potrzeb dziecka. Kluczowe jest sięgnięcie po certyfikowany produkt, pochodzący od renomowanego producenta, który został poddany serii wnikliwych badań. Dzięki temu można mieć pewność, że maluch nie będzie pozbawiony najcenniejszych składników odżywczych, a jego rozwój będzie przebiegał prawidłowo.