Gdzie jest ładna pogoda w styczniu? 4 zimowe kierunki podróży

Gdzie jest ładna pogoda w styczniu? 4 zimowe kierunki podróży

pogoda na Bali

Wakacje zimą? Czemu nie! W czasie, gdy w Polsce panuje zima, w wielu miejscach na świecie jest możliwość wylegiwania się na plaży i korzystania z ciepłych promieni słońca. Jeśli masz już dość zimowej aury, wszechobecnej szarości i deszczu, to koniecznie zobacz, gdzie w styczniu jest ładna pogoda i jaki kierunek urlopu warto wtedy wybrać.

Wakacje zimą na Maderze

Madera nie bez powodu nazywana jest wyspą wiecznej wiosny. To właśnie tam przez cały rok możemy liczyć na ciepły klimat i przyjemne temperatury, na które u nas musimy czekać aż do wiosny. Temperatura waha się tam od 18 do 25 stopni Celsjusza w ciągu roku, a w styczniu możemy spodziewać się ok. 19 stopni. Jeśli więc nie zależy Ci na tym, aby przebywać w tropikalnych upałach i cenisz sobie wiosenną aurę, to Madera będzie idealnym miejscem na zimowy wypoczynek.

Styczniowy Cypr

Chcesz jak najdalej uciec od mrozu? Cypr będzie idealnym kierunkiem podróży. W styczniu temperatura wynosi tam ok. 18 stopni i mimo że może to być zbyt mało na kąpiele w morzu, to z pewnością nie przeszkodzi to w zwiedzaniu tej wyspy. W styczniu jest tam mniej turystów niż latem, dzięki czemu możesz liczyć na niższe ceny hoteli oraz przelotów, a aura i tak sprzyja przebywaniu w tamtejszych stronach. Niestety trzeba być również gotowym na opady deszczu, które częściej niż w innych miesiącach roku pojawiają się na wyspie.

Zimowy urlop w Indonezji

Indonezja a konkretnie wyspa Bali to doskonały kierunek styczniowej podróży. Pogoda na Bali w tym okresie, mimo że jest deszczowa i tak zachęca do przyjazdu w tamtejsze strony. Temperatury powietrza wynoszą wtedy ok. 26 stopni i sprzyjają kąpielom w morzu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w styczniu częściej niż latem pojawiają się tam deszcze monsunowe. Oznacza to, że są dość gwałtowne, ale na szczęście trwają krótko. Nie powinno to bardzo przeszkadzać w zwiedzaniu i korzystaniu z atrakcji wyspy. Pogoda na Bali dzieli się na suchą i deszczową, ale tak naprawdę obie z nich są przyjemne dla turystów.

Egipt

W naszym zestawieniu nie mogło również zabraknąć upalnego Egiptu. Sezon turystyczny trwa tam praktycznie cały rok, a idealną pogodę można tam spotkać, nawet gdy u nas panuje zimowa zawierucha. W styczniu temperatura wynosi ok. 22 stopnie Celsjusza i jest idealna do zwiedzania. To jedno z tych miejsc, które lepiej jest odwiedzić jesienią lub zimą niż latem, gdy wysokie temperatury potrafią naprawdę dać się we znaki i zniechęcić do zwiedzania. W Egipcie można zregenerować swoje siły i choć na chwilę zapomnieć o nieciekawej pogodzie, która akurat panuje w naszym kraju.

Dodaj komentarz