Jak przygotować się do sesji ślubnej – sposób na udane zdjęcia ślubne

Jak przygotować się do sesji ślubnej – sposób na udane zdjęcia ślubne

Podczas organizacji ślubu i wesela musimy dokonywać wiele różnych decyzji. Każdego dnia poświęcamy czas na dobór dekoracji, zarezerwowanie sali weselnej czy wybór i rozesłanie zaproszeń. Zapominamy jednak często, że tak naprawdę jedyną pamiątką, która pozwoli nam sobie przypomnieć ten dzień, to kto nam towarzyszył i jak wyglądali w tym dniu nasi bliscy i my sami są fotografie. To własnie one po kilku latach po tym wydarzeniu będą nam przypominać te wyjątkowe chwile. Dlatego bardzo ważne jest, aby wynająć dobrego fotografa. Jednak nie tylko to ma wpływ na jakość zdjęć ślubnych. Jeśli chcesz, aby wyszły one jak najlepiej, to musisz wiedzieć jak przygotować się do sesji ślubnej. Dziś podpowiemy Ci jak to zrobić.

Jak przygotować się do sesji ślubnej – 3 kroki

Odpowiedni fotograf

Odpowiedni fotograf to nie tylko taki, który jest profesjonalistą i potrafi zrobić wspaniałe zdjęcia. To także osoba, przy której będziemy czuć się swobodnie i nie będziemy skrępowani tym, że robi nam zdjęcia. Szukając fotografa ślubnego, kieruj się nie tylko ceną i jakością jego zdjęć, ale także tym czy potrafisz znaleźć z nim wspólny język. Osobowość jest w tym wypadku bardzo ważna. O wiele lepiej będziecie czuli się w towarzystwie osoby, która potrafi rozładować napięcie i sprawić, że zapomnicie o tym, że jesteście fotografowani. Przed wyborem swojego fotografa ślubnego koniecznie umów się z nim na spotkanie. Sprawdzisz, czy potraficie się dogadać i czy to na pewno “ta” osoba.

Wyobraź sobie swoje wymarzone zdjęcia i opowiedz o nich

Jeśli już uda Ci się znaleźć fotografa, z którym potrafisz znaleźć wspólny język, to przyszedł czas na omówienie szczegółów. Zwizualizuj sobie, jak mają wyglądać Twoje zdjęcia ślubne i czego oczekujesz. Możesz zainspirować się pomysłami z internetu lub stworzyć swój własny pomysł. Dobra komunikacja z fotografem to już ponad połowa sukcesu podczas współpracy. Dlatego już na pierwszym spotkaniu, opowiedz na jakich zdjęciach Ci zależy. Oczywiście fotograf również może Ci zaproponować jakieś ujęcia lub styl fotografii, ale to tak naprawdę Ty decydujesz w dużej mierze o tym, jak będzie wyglądać efekt końcowy.

Wybierz miejsce

Miejsce, w którym odbywać się będzie sesja ślubna, jest bardzo ważne. Może ono nawiązywać do Waszych wspomnień lub po prostu być atrakcyjne wizualnie. Zastanów się, czy nie będzie Ci przeszkadzać obecność ludzi w danym miejscu, czy może jednak wolisz bardziej odosobnione tereny. Istotna jest też odległość do punktu, w którym ma odbywać się sesja. Większość fotografów chętnie wybiera się w podróż z parą młodą i robi zdjęcia po całym kraju. Jednak zanim wybierzesz się w daleką podróż, w celu zrobienia zdjęć zastanów się, czy w Twojej okolicy nie ma jakiś ciekawych obiektów. Czasem wystarczy z pozoru zwykłe jezioro lub las, a dobry fotograf będzie umieć wyczarować z tego wyjątkowe fotografie.

Dodaj komentarz