Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów, jeśli chodzi o medycynę estetyczną, jest powiększanie ust kwasem hialuronowym. Na jego temat krąży wiele mitów, które często nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Warto w związku z tym dowiedzieć się o nim więcej. Poniżej wyjaśnimy przede wszystkim, kiedy warto się nim zainteresować, a także poruszymy temat tego, czy jest to zabieg w pełni bezpieczny. Zapraszamy!

W jakich sytuacjach przydaje się zabieg powiększania ust?

Zabieg powiększania ust zaleca się w znacznie większej ilości przypadków niż można by się spodziewać. Najbardziej znanym zastosowaniem tego zabiegu jest niwelowanie efektów starzenia. Faktycznie, utrata objętości ust wraz z wiekiem (niekiedy nawet do tego stopnia, że dochodzi do zawinięcia się górnej wargi) jest częstym i uciążliwym problemem, który można szybko i skutecznie zniwelować za pomocą zabiegu wykorzystującego kwas hialuronowy. To jednak nie wszystko.

Będące tematem tego artykułu powiększanie ust kwasem hialuronowym może znaleźć zastosowanie także u osób w każdym wieku, nawet młodych dorosłych, które posiadają naturalnie bardzo wąskie wargi (bądź na przykład zapadające się) i chciałyby to zmienić. Nie każdy wie także, że do zapadania się warg może dojść w wyniku ubytków w zgryzie. W tych sytuacjach, a także wielu innych, możliwość powiększenia ust będzie zbawieniem. Trzeba podkreślić, że możliwe jest powiększenie ust mniej lub bardziej znacznie, w zależności od okoliczności, tak więc jest to zabieg, który można stosować również w przypadku niewielkich, ale wymagających korekty problemów z objętością ust.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – czy jest bezpieczne?

Słowo “kwas” w nazwie zabiegu sprawia, że często pojawiają się pytania o jego bezpieczeństwo. W rzeczywistości jednak kwas hialuronowy jest substancją bezpieczną dla człowieka, a więc i sam zabieg powiększania nim ust należy do bezpiecznych. Warunkiem jest wykonanie go przez wykwalifikowanego specjalistę, który odpowiednio dobierze dawkę kwasu (a także sam preparat, jako że na rynku dostępne jest ich wiele) i zapewni szybkie, sprawne i w pełni zgodne ze sztuką przeprowadzenie zabiegu.

Warto podkreślić szybki okres rekonwalescencji po zabiegu – wynosi on zaledwie kilka dni, nie ma więc mowy o długotrwałych problemach. Samo przeprowadzenie zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym również nie zajmuje długo. W zależności od okoliczności, proces ten trwa około 30-60 minut, a efekty widoczne są zasadniczo od razu (natomiast w pełni rzetelnej oceny można dokonać dopiero po około dwóch tygodniach).

Dodaj komentarz