Jednym z najważniejszych punktów twarzy, na które od razu zwracamy uwagę, jest nos. Jego wygląd może w znacznym stopniu determinować nasze samopoczucie oraz pewność siebie. Sposobem na jego niezadowalający kształt jest korekta nosa kwasem hialuronowym.
Korekta nosa kwasem hialuronowym
Genetyczne uwarunkowania często sprawiają, że nie jesteśmy w pełni zadowoleni z własnego wyglądu. Jednym z takich elementów, które często wpływają na postrzeganie naszego wyglądu w określony sposób, jest nos. Jego kształt nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Czy jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest przeprowadzenie operacji plastycznej? Nie zawsze, czasami wystarczającym rozwiązaniem jest korekta nosa kwasem hialuronowym. Dzięki niej możemy uniknąć długiej rekonwalescencji związanej z poddaniem się operacji i cieszyć się wspaniałymi efektami praktycznie od razu po zabiegu. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, czy korekta nosa kwasem hialuronowym jest zabiegiem dla Ciebie!
W jakich przypadkach sprawdzi się korekta nosa kwasem hialuronowym?
Zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym jest przeznaczony w szczególności dla osób które zmagają się z widocznym na nosie garbku. Jeśli jest on niewielki, to kwas hialuronowy aplikuje się po obu jego stronach, niwelując występującą nierówność. Oprócz tego możliwe jest przeprowadzenie korekty kąta nosowo-czołowego lub nosowo-wargowego.
Przy pomocy zabiegu możliwe jest wyeliminowanie asymetrycznego kształtu nosa, a także poszerzenie go, jeśli jest zbyt wąski. Kwas hialuronowy sprawdzi się również w przypadku niezadowalającego wyglądu czubka nosa, który można z jego pomocą odpowiednio unieść lub wydłużyć. Zabieg będzie zatem doskonałym rozwiązaniem, jeśli nos nie jest zbyt duży i szeroki.
Korekta nosa kwasem hialuronowym – przebieg zabiegu
Wiele osób uznaje zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym za skomplikowany i długi. Nic bardziej mylnego! Kluczem do sukcesu jest tutaj odpowiednia ilość podanego preparatu wysokiej jakości oraz wykwalifikowany specjalista, który podczas zabiegu zadba o precyzję podczas jego wstrzykiwania. Przed zabiegiem należy dokładnie zaplanować, jakie obszary zostaną poddane ingerencji.
Najpierw zastosowane zostaje znieczulenie – zwykle następuje to za pomocą specjalistycznego kremu. Pół godziny wystarczy, by móc przystąpić do zabiegu. Kwas podawany jest w wybrane wcześniej obszary za pomocą igły lub kaniuli. Ważne jest tutaj właściwe podtrzymywanie skóry przez lekarza, co wpływa na prawidłowe rozprowadzenie preparatu. Po skończonym zabiegu wykonuje on jeszcze delikatny masaż gwarantujący jak najlepsze, w pełni estetyczne rezultaty.