Co warto wiedzieć przed wysyłaniem zaproszeń na ślub

Planujemy ślub i przygotowujemy każde element uroczystości tak, aby wszystko wyszło idealnie. Równie pracochłonne jest przygotowywanie przyjęcia weselnego. W natłoku obowiązków nie można zapomnieć o zaproszeniach. Warto wiedzieć, że są ich dwa rodzaje. Zaproszenia na ślub Siedlce rozdajemy i wysyłamy osobom, które zapraszamy jedynie na uroczystą ceremonię zaślubin.

Tutaj nie umieszczamy informacji o konieczności potwierdzenia obecności. Osoby, które będą bawić się z nami na przyjęciu, otrzymują zaproszenia ślubne Radom wraz z informacją o miejscu, w którym odbędzie się wesele. Przygotowując takie zaproszenia weźmy pod uwagę odległość, jaka dzieli kościół od restauracji lub domu weselnego. Jeśli jest to dłuższa trasa, warto pomyśleć o umieszczeniu w zaproszeniach mapki, która znacznie ułatwi gościom dojazd. Wszyscy, których zapraszamy na wesele, powinni potwierdzić nam swoje przybycie na miesiąc do dwóch tygodni przed terminem uroczystości zaślubin. Taką informację oraz numery kontaktowe do młodej pary lub świadków umieszczamy w treści zaproszenia. Na rynku znajdziemy spory wybór wzorów i kolorów, dlatego warto zapoznać się z nimi przynajmniej na pięć miesięcy wcześniej. Przejrzenie całej oferty zajmie nam trochę czasu, a gotowe zaproszenia ślubne Płock powinniśmy rozdać trzy miesiące przed datą zawarcia związku małżeńskiego. Goście muszą mieć bowiem czas na przygotowanie się finansowo, zakup kreacji oraz zarezerwowanie przynajmniej dwóch wolnych dni w pracy.

Przyjęło się, że najbliższej rodzinie rozdaje się zaproszenia osobiście, ale jeśli ktoś z bliskich mieszka zagranicą lub na drugim końcu Polski, możemy wysłać je pocztą. Pamiętajmy, że osoby pełnoletnie powinny otrzymać możliwość przyjścia z osobą towarzyszącą. Ponadto musimy przestrzegać kilku zasad, jeśli wypisujemy zaproszenia ręcznie. Najpierw podajemy imię kobiety, a później mężczyzny. Jeśli zapraszamy pary żyjące od lat w związkach partnerskich, powinniśmy wpisać imiona i nazwiska obojga z nich, rezygnując ze zwrotu „z osobą towarzyszącą”. Wybierając wzór zaproszenia warto zacząć od Internetu, ponieważ znajdziemy tu o wiele więcej projektów niż w sklepie. Ponadto firma zwykle oferuje nam możliwość pełnej personalizacji oraz ingerencji w układ i kształt tekstu. Możemy stworzyć własny wzór.

Pamiętajmy, że przed wydrukowaniem zaproszeń powinniśmy otrzymać projekt na skrzynkę mailową, aby móc ocenić, czy spełnia on nasze oczekiwania. Warto też zamówić szybciej próbkę zaproszeń, aby ocenić grubość i kolor papieru, na którym będą one drukowane. Na zdjęciu w Internecie papier może wyglądać zupełnie inaczej, niż w rzeczywistości. Ponadto warto sprawdzić, jak wygląda sam wydruk, a nie zaprezentowany projekt. Różnice mogą znajdować się w kolorystyce lub rozmieszczeniu i wielkości poszczególnych elementów.

Dodaj komentarz