Pompy do wody – sposób na niezależność

Pompy do wody – sposób na niezależność

Tam, gdzie nie istnieją miejskie lub gminne wodociągi, pojawia się problem z zaopatrzeniem nieruchomości w wodę. Wbrew pozorom takich miejsc w kraju jest naprawdę wiele. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby w domu mieszkalnym lub letniskowym woda się pojawiła. Tym rozwiązaniem są pompy do wody czystej. Dzielimy je na wiele rodzajów, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie najlepszego rozwiązania do swoich potrzeb. Jeżeli interesuje cię ta tematyka, bo np. chcesz kupić pompy zanurzeniowe, zapoznaj się z informacjami, które dla ciebie przygotowaliśmy.

Wybieramy pompy do wody czystej (i nie tylko)

Pompy dzielimy w zależności na moc silnika i sposób działania. Do najbardziej popularnych zalicza się pompy głębinowe oraz zatapialne. Różnica pomiędzy nimi polega na tym, że pompa głębinowa tłoczy wodę z głębokości nawet kilkunastu metrów na powierzchnię ziemi, natomiast pompa zanurzeniowa może być wykorzystywana do przepompowywania wody z jednego zbiornika do drugiego, w tym także do wody brudnej, np. z zalanych pomieszczeń.

Kiedy jaka pompa wodna będzie odpowiednia?

Pompy głębinowe do zasilania budynków w wodę

Jeżeli budujesz dom i już teraz wiesz, że jesteś zdany wyłącznie na swoją studnię, potrzebna ci będzie pompa głębinowa. Umieścisz ją we wcześniej wykonany odwiercie. Taka pompa jest wskazana wtedy, jesli zwykła pompa hydroforowa nie poradzi sobie z pompowaniem wody, ponieważ jej lustro będzie poniżej 8 metrów od poziomu gruntu. W takich przypadkach pompy hydroforowe nie poradzą sobie z podniesieniem słupa wody, dlatego stosowane są pompy zatapialne głębinowe.

Pompy hydroforowe, kiedy lustro wody jest powyżej 8 metrów

Mając to szczęście, że lustro wody w studni znajduje się powyżej 8 metrów, możemy w swoim domu zastosować nieco prostsze rozwiązanie, którym jest pompa hydroforowa. Jest ona umieszczona najczęściej w piwnicy lub innym pomieszczeniu technicznym i rurociągiem pompuje wodę ze studni. Gdzie trafia tak uzyskana woda? Oczywiście do specjalnego zbiornika hydroforowego. Uzf upełnieniem całej instalacji hydroforowej mogą także być odżelaziacze wody.

Czym są zbiorniki hydroforowe?

Są to specjalne zbiorniki, do których trafia pompowana ze studni woda, z której następnie można korzystać w swoim domu. Zbiorniki hydroforowe mają różną pojemność, która powinna być dostosowana do ilości domowników, a także tego, jaka jest maksymalna wydajność pompy. Same zbiorniki produkowane są ze stali nierdzewnej, która jest bezpieczna w kontakcie z wodą pitną. Te oraz wiele innych urządzeń można kupić w sklepie https://www.sklep-watermark.pl/pompy-glebinowe, którego obsługa zapewnia fachowe doradztwo.

Dodaj komentarz