Odtwarzacz LGBD390 – charakterystyka

Odtwarzacz LGBD390 – charakterystyka

LGBD390
Wygląd

Cały przedni panel LGBD390 okryty jest błyszczącą płytą koloru niebieskawego. Podzielony został na dwie części, gdzie po lewej stronie znajduje się zamaskowana pod uchylaną klapką tacka mechanizmu. Następnie, mamy do czynienia z wyświetlaczem (posiada cztery klawisze) oraz gniazdem USB 2.0. W przeciwieństwie do poprzednich modeli, na górnej krawędzi rozchodzi się srebrna listwa, na której umieszczono włącznik oraz klawisz, jakim możemy otworzyć szufladę. Ci z Was, którzy cenią wizualną estetykę odtwarzaczy Blu-ray, będą zadowoleni, gdyż czarno-niebieska kolorystyka modelu BD390 prezentuje się naprawdę elegancko. Zwłaszcza, że postawiłam go obok swojego biznesowego laptopa z laptopy poleasingowe Warszawa

Najistotniejsze cechy odtwarzacza

LGBD390 odtwarza następujące rodzaje płyt: BD-ROM, DVD-R, DivX, DVD+R, BD-R, BD-RE, DVD-RW, DVD+RW. Zastosowano w nim dekoder dźwięku DTS-HD (wyjścia audio 7.1), a zatem urządzenie potrafi zarówno dekodować, jak i przesyłać Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio za pomocą złącza HDMI.

Nowością w tym modelu jest to, że w przeciwieństwie do innych odtwarzaczy BD, został wyposażony w 1 GB pamięci wewnętrznej (dla dodatków z Internetu). Nie potrzebujemy więc karty memory stick w celu zapisywania swoich profili czy treści BD-Live.

Istotną rolę pełni w urządzeniu jego kompatybilność ze standardem DLNA, albowiem zapewnia to możliwość tzw. strumieniowej transmisji danych za pomocą sieci komputerowej (komputer lub centralny serwer domowy). Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wewnątrz BD390 kryje się moduł sieci bezprzewodowej 802.11n, będący na chwilę obecną najszybszym ze wszystkich. Nie potrzebujemy zatem kabli, aby móc połączyć się z internetem.

Ponadto, spotykamy się w nim z funkcją SimpLink, czyli systemem, dzięki któremu możemy obsługiwać urządzenia (oczywiście zgodne z SimpLink) jednym pilotem.

Test

Na samym początku, moją uwagę zwrócił czas, w jakim urządzenie wczytuje płytę i poszczególne składniki menu – szybko oraz sprawnie, naprawdę jest bardzo przyjemny w użytkowaniu. Jeżeli chodzi o menu, jest dość estetyczne oraz funkcjonalne. Nie brakuje w nim szerokiego wachlarza możliwości dokonywania przez nas zmian w ustawieniach obrazu czy dźwięku.

Sam obraz jest bardzo wyraźny, oddaje głębię kolorów. Nawet w najwyższej rozdzielczości, poza trafnością barw, bardzo dobrze ukazuje wszelkie detale. Również do dźwięku nie mam zastrzeżeń, gdyż Dolby TruHD i DTS-HD MA z powodzeniem mogą oczarować nasz zmysł słuchu, a przynajmniej tym z nas, którym jeszcze nie było dane usłyszeć tzw. hi-endowego audio.

Ocena: 9/10

Plusy:

+ rewelacyjna jakość obrazu
+ bardzo dobry dźwięk
+ bezprzewodowy Streaming Video
+ szybkie wczytywanie płyt oraz ładowanie poszczególnych funkcji menu

Minusy

– niezbyt innowacyjne wzornictwo

Alicja Paluch

Dodaj komentarz