Solidne meble tapicerowane dla biura – co jest w nich ważne

Solidne meble tapicerowane dla biura – co jest w nich ważne

Solidne meble tapicerowane dla biura – co jest w nich ważne

Jednymi z najwygodniejszych mebli są fotele i kanapy. Siadając na nich, często nie mamy ochoty w ogóle wstawać. Z czego to wynika? Przede wszystkim z mądrego projektu i zastosowaniu odpowiednich materiałów. Co składa się na komfort mebli tapicerowanych? Szerokość i głębokość siedziska, wysokość oparcia, kąt odchylenia, występowanie podłokietników oraz gatunek materiałów tapicerskich i wypełnienia. Każda z tych rzeczy ma również wpływ na trwałość mebli.

Tapicerowane meble biurowe Nowy Styl są poddawane bardzo intensywnemu użytkowaniu, zwłaszcza jeśli zostały umieszczone w poczekalniach. Regularne siadanie, również w mokrej odzieży na pewno nie wpływa dobrze na trwałość materiału, którym obito siedzisko i oparcie. Na szczęście producenci takich mebli dobrze zdają sobie sprawę z tego, w jakich warunkach są używane. Wiedzą że muszą zastosować materiały, które przez kilka lat dzielnie zniosą trudy użytkowania i nadal będą wyglądać dobrze. Między innymi na tym polega różnica między meblami użytkowymi do firmy, a przeznaczonymi do użytku domowego.

Materiały odporne na ścieranie i wzmacniane szwy w Nowy Styl Group

Jednymi z najbardziej newralgicznych miejsc w meblach biurowych są szwy. Jeśli zostały one wykonane cienkimi i mało wytrzymałymi nićmi, już po kilku miesiącach użytkowania mogą się rozchodzić i pękać. Do takich przypadków dochodzi pod ciężarem osób siedzących, kiedy nić nie jest wystarczająco elastyczna i po prostu pęka. Na konsekwencje tego nie trzeba długo czekać. Dziury w tapicerce, odstające kawałki materiału lub przebijająca spod tapicerki gąbka. Aby tego uniknąć, producent Nowy Styl wykorzystuje wyłącznie bardzo mocne, nylonowe nici przeznaczone do mebli użytkowych. Są one nie tylko elastyczne, ale również nie chłoną brudu i mogą być poddawane czyszczeniu chemicznemu, bez obaw o utratę wytrzymałości.

Kolejną ważną cechą tapicerowanych mebli biurowych jest wypełnienie. Jeżeli nie chcesz aby sofa lub fotel przestały być wygodne, nie można dopuścić do ubicia sprężystego wypełnienia. Nowy Styl wykorzystuje wyłącznie najwyższej jakości gąbki elastyczne o bardzo dużej gęstości. Zawsze wracają one do swojego pierwotnego kształtu, zapewniając kanapom i fotelom wygląd jak w dniu, kiedy zostały przywiezione z salonu.

 

Dodaj komentarz