Jak złożyć PIT online?

Jak złożyć PIT online?

W dzisiejszych czasach złożenie PIT-a jest niezwykle łatwe. Skorzystać można bowiem z drogi elektronicznej, co znacznie oszczędza nasz czas i koszty. Aktualnie każdy może wybrać PIT online, jaki jest dostępny na wyciągnięcie ręki. Czym cechuje się to pojęcie? Jak należy złożyć e-PIT? O czym musimy pamiętać? Jakie kwestie są najważniejsze?

PIT online dla każdego podatnika

PIT online jest dostępny na Portalu Podatkowym. Co ciekawe, można z niego skorzystać od 15 lutego 2022 roku – w tym miejscu skontrolujemy wstępnie przygotowany dokument. W Programie e-pity bez problemu wczytamy swój IT, sprawdzimy go i wyślemy. Jeszcze nigdy składanie dokumentacji do US nie było tak łatwe. Pamiętajmy o tym, że nawet osoby, które nie znają się na podatkach, z pewnością poradzą sobie z PIT-em online. Nie musimy bowiem znać wszelkich zmian i zasad, które często ulegają zmianom. Jakie zalety ma e-PIT? Przede wszystkim pozwala wykonać zadanie bezpiecznie i sprawnie. Ponadto, w razie potrzeby, dostępny jest poradnik lub darmowy ebook o tym, jak złożyć PIT elektronicznie.

Program e-pity

Warto zauważyć, że program ten pozwoli wypełnić ponad 40 deklaracji PIT 2021 w roku 2022. Najpopularniejszymi formularzami są tutaj:

  • PIT-37,
  • PIT-36,
  • PIT-28,
  • PIT-38,
  • PIT-39 i wiele innych.

Aplikacja pozwoli także dobrać dokumentację do wąskich grup podatników (np. PIT-16A, PIT-19A, PIT-2A). W bazie formularzy programu z łatwością znajdziemy nawet oświadczenie emeryta PIT-OP.

Zalety skorzystania z PIT-a online

Złożenie PIT-a za pomocą przeglądarki www ma wiele korzyści, jakie warto poznać. W tym wypadku nie musimy martwić się pobieraniem pliku, czy też instalowanie go na komputerze. Skorzystamy z wszelkich funkcjonalności wersji EXE. PIT online pozwala na wykorzystanie najbardziej znanych przeglądarek typu Firefox, Internet Explorer, Safari, Chrome itp. Kolejny atut wiąże się z tym, że możemy uruchomić e-pit przez internet na każdym systemie. Wersja PIT 2022 nie wymaga aktualizacji. Nic więc dziwnego, że odbiorcy tak chętnie korzystają ze składania PIT-ów za pomocą przeglądarki www.

PIT online to rozwiązanie, jakie interesuje spore grono osób. Dawniej w celu złożenia formularza trzeba było odwiedzić Urząd Skarbowy i zazwyczaj wypełniać dokument samodzielnie. W dzisiejszych czasach skorzystamy z nowoczesnych technologii, jakie dają całkiem nowe możliwości. Bez problemu złożymy e-pit za pomocą specjalnego programu, z którego korzystają miliony Polaków. To spore udogodnienie dla każdego podatnika w naszym kraju.

Dodaj komentarz