Jak rozpocząć przygodę z szydełkowaniem? Zobacz wzory na szydełko 

Jak rozpocząć przygodę z szydełkowaniem? Zobacz wzory na szydełko 

Jeszcze do niedawna szydełkowanie kojarzyło się z nam z babciną czynnością. Jednak obecnie coraz więcej, także młodych osób, sięga po tę formę wyrazu artystycznego. Szydełkowanie dla wielu jest uspakajające i pozwala się odprężyć. Przy okazji możemy stworzyć ciekawe rzeczy – na przykład ubrania, czy zabawki, takie jak amigurumi. Zobacz, jak rozpocząć przygodę z szydełkowaniem. 

Jakie przedmioty potrzebujesz do rozpoczęcia szydełkowania? 

Szydełkowanie nie wymaga od nas wielu nakładów finansowych. Żeby rozpocząć z tworzeniem na szydełku, tak naprawdę niewiele potrzebujemy. Przede wszystkim musimy zaopatrzyć się we włóczkę. Na start najlepsza jest mieszanka bawełny i akrylu. Taka włóczka się nie mechaci, jest także łatwa do rozprucia w przypadku, kiedy pomylimy jakieś oczko. Do rozpoczęcia przygody z szydełkowaniem będziemy potrzebować oczywiście szydełka. Które wybrać? Dla początkujących polecana jest wersja aluminiowa. Takie szydełko nie należy do najdroższych, ale zapewnia komfortowy start. Z czasem będziemy mogli przerzucić się na bardziej zaawansowany sprzęt. 

Do podstawowych przedmiotów, które będą nam potrzebne, należą jeszcze nożyki, znaczniki do zaznaczania kolejnych rzędów, na przykład agrafka czy wsuwka do włosów oraz wzory na szydełko. Te ostatnie są dużym ułatwieniem, szczególnie na początku. Dzięki wzorom możemy zapoznać się krok po kroku, jak wykonać dany motyw. To bardzo przydatna rzecz dla osób początkujących, ale nie tylko. 

Amigurumi wzory na szydełko – co to jest? 

Skoro już mamy przygotowane niezbędne materiały, to przyszedł czas na szydełkowanie. Od czego zacząć? Do najprostszych motywów należą takie rzeczy, jak szalik, czy czapka. Jednak takie motywy szybko się nudzą. Nieco więcej skupienia, ale także satysfakcji przynoszą amigurumi dostępne jako wzory na szydełko. Co to jest? Amigurumi to japońska sztuka szydełkowania wypchanych zabawek. Są one zdeformowane w odpowiedni sposób – mają większą głowę niż tułów i małe kończyny. Takie zabawki są niezwykle urocze i najczęściej przedstawiają zwierzęta, choć nie musimy się do nich ograniczać. W stylu amigurumi możemy zrobić także postacie z naszych ulubionych filmów, czy gier.  

Taka maskotka wykonana własnoręcznie na szydełku jest świetnym pomysłem na prezent, nie tylko dla dziecka. Na przykład dla przyjaciela, czy członka rodziny, możemy wykonać podobiznę danej osoby. Taki spersonalizowany prezent, w dodatku wykonany własnoręcznie z całą pewnością ucieszy najbardziej.  

Dodaj komentarz