Najmodniejsze damskie buty na jesień

Jakie treningi najskuteczniej spalają tkankę tłuszczową?

Nie da się ukryć, że botki zdominowały jesienno – zimowy krajobraz polskich ulic w tym sezonie. Nic dziwnego, ponieważ zapewniają wygodę i komfort, bez względu czy są na płaskim czy na wysokim obcasie. Nie oprą się im ani zwolenniczki sportowego looku ani kobiety stawiające na elegancję. Krótko mówiąc – każda z nas znajdzie wśród zimowych botków coś dla siebie.

BOTKI NA OBCASIE

Botki na obcasie to zdecydowanie krój butów, który króluje w tym sezonie i który kobiety wybierają najczęściej. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest to, że buty na podwyższeniu nie są już skierowane jedynie do osób stawiających na elegancję, ale także do zwolenniczek luźnego stylu.

Botki na klocu sznurowane

Tej jesieni rządzi szeroki, stabilny obcas, często przypominający duży kloc. Sprawia on, że buty wyglądają na solidne i masywne oraz zapewnia im modny wygląd. Osobiście jestem osobą preferującą płaskie obuwie, a z obcasami mam do czynienia bardzo sporadycznie, jednak w tym roku zdecydowałam się na klasycznie botki na grubym obcasie i muszę przyznać, że był to świetny wybór. Dodatkowo botki na klocu często maja podeszwę rodem z traperów, co dodaje im masywności.

Botki z klamrą

Najmodniejsze modele to te w kolorze czarnym, sznurowane bądź opasane w kostkach paskami z klamrami. Podsumowując, botki w tym sezonie mają lekko rockowy charakter, który doda ‘pazura’ waszemu wyglądowi.

SZTYBLETY

Sztyblety utrzymują miejsce się na podium popularności już od poprzedniego roku i nic nie wskazuje na to, żeby miały wkrótce z niego schodzić. Ich budowa jest bardzo prosta, rzadko kiedy ozdabiane są dodatkami. Czasami zdarzają się modele z wbudowanym zameczkiem lub gumką w wypełnieniem w kształcie litery U – niemniej jednak sukces sztybletów polega właśnie na prostocie.

Ich klasyczny, uniwersalny wygląd świetnie sprawdzi się w codziennych stylizacjach z jeansami, ale też dobrze wyglądać będą sztyblety przy wieczornym wypadzie do pubu czy kina. Dostępne są modele na obcasie oraz na płaskiej podeszwie. Są to buty dla każdej kobiety, wiek czy styl nie stanowi tu żadnego ograniczenia.

TIMBERKI

Nowość w sezonie jesienno – zimowym 2021 / 2022 stanowią timberki, czyli obuwie wzorujące się stylem na butach firmy Timberland. Sklepy oferują nam produkt zbliżony do oryginalnego w niższej cenie. Timberki to trapery o charakterystycznym wyglądzie, najczęściej spotykane w żółtym lub jasnobrązowym kolorze.

Dzięki mocnym podeszwom i solidnym wykończeniom buty te sprawiają wrażenie trwałych (i tak też jest w rzeczywistości). Typowe dla tych butów jest także ocieplenie ponad kostką, wykonane w ciemnobrązowej barwie. Timberki możecie spotkać też w wersji z obcasem, lecz nie do końca widzę sens w zakupie takich butów (nie wyobrażam sobie chodzenia po śniegu w obcasach).

ŚNIEGOWCE / EMU:

Śniegowce to botki typowe dla okresu zimowego, kiedy dokucza nam mróz i śnieg. Zdania na temat ich atrakcyjności są podzielone, wiele osób uważa, że wyglądają one nieciekawie i przypominają raczej długie, wkładane kapcie. Zwolennicy śniegowców twierdzą jednak, że buty te są przede wszystkim ciepłe i że to tak naprawdę jest istotne.

Wiele razy jednak widziałam kobiety w butach emu o całkiem zniekształconym wyglądzie, z piętami ‘uciekającymi’ do wewnętrznej strony, nie wyglądało to zbyt dobrze, a i pewnie nie było do końca wygodne. Uważam, że są to buty dobre do sporadycznego użytku, kiedy chcemy zrobić sobie odskocznie np. ciężkich traperów.

Dodaj komentarz