Zalety sufitów podwieszanych

Zalety sufitów podwieszanych

Sufity podwieszane mają wiele zalet, nic dziwnego więc, że cieszą się rosnącą popularnością i coraz częściej można je spotkać nie tylko w miejscach użyteczności publicznej, ale również w prywatnych mieszkaniach i domach. Ich montaż nie nastręcza zbyt wiele trudności i można się tym zająć samodzielnie. Pojedyncze płyty wystarczy tylko przymocować do stelaża zamocowanego pod stropem i gotowe. Płyty sufitowe mogą być już fabrycznie wykończone, nie będą więc nawet wymagały żadnych dodatkowych prac. Jeśli jednak chcemy, możemy je pomalować na dowolny kolor albo ozdobić specjalną folią dekoracyjną.

Płyty mają przeróżne faktury, można też modelować ich kształt w różne formy, na przykład łuki, zakola, geometryczne załamania – trzeba jednak uważać, żeby nie obniżyć zbyt mocno wysokości pomieszczenia, bo wtedy pokój będzie sprawiał nieco klaustrofobiczne wrażenie. Podwieszany sufit dobrze tłumi dźwięki, pokój będzie więc mniej akustyczny. Dodatkową zaletą jest specjalna powłoka antystatyczna. Dzięki niej drobinki kurzu nie osadzają się zbyt licznie na powierzchni sufitu, a więc będzie on dłużej czysty, w przeciwieństwie do tradycyjnych wykończeń stropów. Koszt sufitu podwieszanego nie jest wysoki, a jeśli jeszcze zdecydujemy się na jego własnoręczną instalację, może nas wynieść taniej niż tynkowanie i malowanie stropu farbą.

Sporym plusem sufitu podwieszanego jest również to, że łatwo pod nim schować wszelkie przewody instalacyjne. Z powodzeniem ukryjemy pod sufitem kable elektryczne, rury z wodą, system ogrzewania. Nie musimy się przy tym obawiać, że w razie konieczności będziemy mieć problem z dostaniem się do instalacji. Pojedyncze moduły sufitu bardzo łatwo się zdejmuje, bez konieczności demontażu całego sufitu. Wtedy wystarczy tylko naprawić usterkę i włożyć z powrotem moduł na swoje miejsce. Jedyną instalacją, której powinno się unikać pod sufitem podwieszanym, jest instalacja gazowa. W suficie można też zamontować system oświetlenia, klimatyzację albo czujnik temperatury z automatycznym zraszaczem wody na wypadek pożaru.

Dodaj komentarz