Spędzanie wakcji nad Polskim morzem

Kto wybiera się nad polskie morze, swoje kroki powinien skierować nigdzie indziej, jak do Międzyzdrojów – perły wśród nadmorskich kurortów. To miasteczko nie byle jakie – co roku zjeżdżają tu gwiazdy, aby odcisnąć swoje dłonie na słynnej Alei Gwiazd, równie często zjeżdżają tu turyści nie tylko z Polski, ale też z zagranicy, aby przejść się prawie 400 metrowym molo. Co takiego mają jeszcze Międzyzdroje, że cieszą się tak dużą popularnością?

Zaznaczyć należy na samym początku, że to miasto rodzinne, ale nie tylko. Doskonale odnajdą się tutaj również młodzi ludzie, zwłaszcza, jeśli dobra zabawa to ich dewiza na letni odpoczynek od codziennego zgiełku – w dyskotece Paradise powinni bawić się najlepiej – tam też można spotkać gwiazdy mniejszego i większego formatu. Dyskoteka znajduje się tuż przy molo, więc nieopodal powinno znaleźć się zejście na plażę, czystą i szeroką, w słoneczne dni trudno na niej o skrawek wolnego miejsca.

Międzyzdroje to też dobre miejsce dla kogoś, kogo wylegiwanie się na ciepłym piasku szybko nudzi. Miasteczko i okolice można zdobywać, co chętnie praktykują ci bardziej aktywni urlopowicze. W samym centrum do zobaczenia jest wcześniej wspomniana Promenada Gwiazd – co roku przybywa tu odciśniętych dłoni, wśród znanych wymienić można m.in. Krystynę Jandę, Macieja Stuhra, Borysa Szyca, czy Magdalenę Cielecką. Można poczuć się prawie, jak na alei w Hollywood! Jeśli znudzą nas wędrówki po centrum, zawsze pełnego turystów, świetnym miejscem okaże się, znajdujący się nieco na uboczu Rezerwat Żubrów, znajdujący się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Co ciekawe, oprócz nich, podziwiać można inne zwierzęta – orły, dziki, czy sarny. Atrakcja powinna spodobać się najmłodszym, zwłaszcza, jeśli mają zacięcie do poznawania przyrody.

Dla amatorów pięknych widoków również coś się znajdzie – kilka kilometrów od miasta, w Lubiniu znajduje się Wzgórze Zielonka z punktem widokowym, z którego roztacza się panorama na okoliczne wysepki, morze oraz oddalone o kilkanaście kilometrów Świnoujście. W drodze powrotnej, warto jeszcze dotrzeć nad Jezioro Turkusowe, które swój kolor, jak i nazwę zawdzięcza kredzie znajdującej się na jego dnie – to pozostałość po kopalni surowca.

Międzyzdroje to miejsce, w którym dosłownie każdy znajdzie coś dla siebie, jeśli tylko chce wypocząć. Zarówno bierni, jak i nieco bardziej aktywni turyści czuć się będą tu, jak ryby w wodzie. A woda tutaj jest najcieplejsza na wybrzeżu.

Dodaj komentarz