Makijaż który zrobi wrażenie na wszystkich

Makijaż który zrobi wrażenie na wszystkich

Makijaż wykonany najlepszymi na rynku produktami nie będzie wyglądał dobrze na zaniedbanej skórze. Nawet gdy nałoży go profesjonalista z dużym doświadczeniem.

Niestety to tak nie działa! Faktem jest, że nie dbając o prawidłową pielęgnację szkodzisz swojej skórze i przyspieszasz jej starzenie, pojawianie się przebarwień, naczynek i innych nieprzyjemnych historii.

O skórę należy regularnie dbać i ją pielęgnować, aby makijaż wyglądał pięknie. A jego wykonanie sprawiało Ci przyjemność, a nie irytację :).

Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja cery?
Kosmetyki do pielęgnacji twarzy powinny być stosowane w odpowiedniej kolejności, ponieważ ich działania się uzupełniają.
A najważniejszą kwestią jest regularność. To za regularną i systematyczną pielęgnację Twoja skóra Ci się odwdzięczy, pięknym wyglądem przez długie lata.

Pielęgnacja cery rano powinna składać się z czterech kroków:

  • Oczyszczanie
  • Tonizacja
  • Krem na dzień
  • Krem pod oczy
  • Oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy najlepiej wykonać żelem, mleczkiem, pianką lub innym produktem przeznaczonym do pielęgnacji twarzy. Samo umycie wodą skóry twarzy nie wystarczy, ponieważ niezmywany zanieczyszczeń powstałych w nocy na naszej skórze. Mydło też nie jest najlepszym rozwiązaniem dla naszej skóry. Mydła mają zasadowy odczyn, a nasza skóra kwaśny. Ph skóry po umyciu mydłem wzrasta do odczynu zasadowego. Uszkadzany jest przez to płaszcz hydrolipidowy. To sprzyja wnikaniu drobnoustrojów chorobotwórczych i alergenów oraz wysuszaniu skóry i pojawianiu się trądziku.

To że umyłaś twarz rano wodą, nie oznacza że rano skóra jest czysta wręcz przeciwnie. Samą woda nie da się oczyścić dokładnie skóry! To tak jakbyś do pralki nie dała proszku czy płynu do prania!

Dlatego trzeba myć twarz rano płynem przeznaczonym do oczyszczania twarzy.

Tonizacja

Tonik nie zastępuje nam produktu do oczyszczania skóry. Nawet toniki na których widnieje napis „tonik oczyszczający” nie służą do oczyszczania twarzy. Produkty te są przeznaczone dla skór tłustych i mieszanych, które mają za zadanie pomóc regulować wydzielanie sebum, a ich dodatkowe składniki mają pomóc skórze oczyszczać się z zaskórników.

Tonik jest ważny, ponieważ przywraca skórze prawidłowe Ph, w przypadku gdy zostaje ono naruszone. Dodatkowo tonik pomaga wchłonąć się składnikom aktywnym znajdującym się w kremach. Dzięki tonikowi krem wchłania się nawet w 80 %, bez niego tylko w 20 %. Nawet jeśli kupisz najdroższy krem do twarzy z marki Dior, Chanel, Shiseido czy jakiejkolwiek innej drogiej marki. To muszę ci powiedzieć, że wyrzucasz pieniądze do kosza, jeśli nie stosujesz toniku!

Krem na dzień

Powinien być dostosowany do potrzeb skóry. Jeśli nie jesteś pewna potrzeb swojej skóry, udaj się do kosmetyczki. Uzyskasz profesjonalną informację o kondycji swojej skóry, dodatkowo na pewno dowiesz się jak ją pielęgnować.

Zwróć uwagę czy ten krem zawiera filtry chroniące przed promieniowaniem słonecznym. W większości kremów na dzień jest filtr SPF8 lub 12, ale lepiej się upewnić. Filtr są ważnym składnikiem kremu, zwłaszcza gdy niecodziennie wykonujesz makijaż. Filtry zapobiegają powstawaniu przebarwień i fotostarzeniu się skóry.

Krem pod oczy

Krem pod oczy jest konieczny, ponieważ skóra pod oczami jest dużo cieńsza, niż reszta skóry na twarzy.

Niestety pracujemy teraz w niekorzystnych warunkach dla naszej skóry. Klimatyzacja, komputery i inne urządzenia, przebywanie wśród osób palących, stres mogą powodować wysuszanie się skóry od zewnątrz i od wewnątrz. A za tym idzie wcześniejsze pojawianie się zmarszczek, których przecież chcemy uniknąć, przynajmniej ja chce :). Polecam wprowadzanie kremu już nastolatkom od 16 roku życia w postaci delikatnego żelu pod oczy, aby wyrobić odpowiednie nawyki. Zwłaszcza kiedy się malują, chociaż tuszem do rzęs.

Wieczorna pielęgnacja cery

W wieczornej pielęgnacji twarzy rozróżniam jeden dodatkowy krok, którym jest demakijaż. Traktuje demakijaż jako osobny krok, ponieważ jeśli wykonuję makijaż, to najpierw muszę go zmyć, aby móc skutecznie oczyścić skórę twarzy.

Demakijaż powinno się wykonywać tak długo, aż wacik będzie całkowicie czysty. Dopiero tak zmyta twarz po makijażu, nadaje się do oczyszczenia skóry z sebum. Oczyszczanie wykonujesz tym samym produktem, którym myjesz twarz rano, chyba że masz ochotę na coś innego :).

Pielęgnacja wieczorna różni się też rodzajem, kremu który stosujemy. Zazwyczaj kremy na noc mają więcej składników aktywnych, są gęstsze w swojej konsystencji. A to dlatego że nasza skóra w nocy się regeneruje i właśnie wtedy potrzebuje więcej składników odżywczych.

To na tyle jeśli chodzi o pielęgnację codzienną, jeszcze do omówienia zostaje nam pielęgnacja specjalna, o którą powinnyśmy uzupełniać nasz rytuał pielęgnacyjny.

Masz pytania, zostaw je w komentarzach. Postaram się na nie odpowiedzieć od razu lub umieszczę artykuł na dany temat, jeśli będzie to długa sprawa do wyjaśnienia.

Dodaj komentarz