Wzory na szydełko – od czego zacząć?

W czasach pandemii idea DIY (zrób to sam) zyskała na popularności. W efekcie spora część z nas albo rozwinęła umiejętności kulinarne, albo odkryła w sobie nowy i kreatywny talent – np. do szydełkowania. To ostatnie daje wiele satysfakcji, a przy tym korzystnie wpływa na nasze zdrowie i jakość życia.

Jakie są korzyści z szydełkowania? Od czego najlepiej zacząć swoją przygodę z szydełkowaniem? Jakie wzory na szydełko wybrać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. Zapraszamy!

Korzyści szydełkowania

Wydawać by się mogło, że dzierganie na szydełku nie ma w sobie nic szczególnego. Nic bardziej mylnego! Udowodniono, że osoby, które regularnie zajmują się dzierganiem na drutach lub właśnie szydełkowaniem poprawiają nie tylko swoje zdolności manualne, ale także koncentrację, a przy tym zwiększają poziom kreatywności. Praca szydełkiem pozwala także pozbyć się stresu, a nawet obniżyć ciśnienie tętnicze.

Skupienie uwagi na konkretnym zadaniu – w tym przypadku szydełkowaniu – pozwala skutecznie oderwać myśli od codzienności, a nawet bólu. To dlatego, że przestajemy myśleć o tym, co krząta się w naszej głowie, a przy tym (w miarę doskonalenia manualnych umiejętności) mamy niezły fan, który możemy wykorzystać jako sposób na dodatkowy zarobek. Zanim jednak to nastąpi warto, abyś opanowała podstawy, a dopiero później skupiła się na czymś bardziej zaawansowanym – np. szydełkowaniu amigurumi.

Wzory na szydełko — od czego zacząć przygodę z szydełkowaniem?

Najgorzej jest zawsze zacząć – gdy jednak znajdziesz w sobie motywację i chęci do działania szybko przekonasz się, że szydełkowanie nie jest wcale takie trudne, na jakie wygląda. Po skompletowaniu niezbędnych artykułów do dziergania (włóczki, szydełka, nożyczek i ewentualnych znaczników), warto zacząć od czegoś prostego. Dzięki temu zbyt szybko się nie zniechęcisz. Jakie zatem wzory na szydełko wybrać w pierwszej kolejności? – Najlepiej te, które nie wymagają dziergania żadnych skomplikowanych kształtów.

W pierwszej kolejności warto wykonać szalik, serwetkę lub czapkę. Gdy jednak nie będą wyglądały zbyt dobrze – nie zniechęcaj się i ćwicz dalej. Pamiętaj, że cierpliwość i praktyka uczyni Cię szydełkową mistrzynią. Na efekty nie będziesz musiała długo czekać – a gdy już opanujesz podstawy, to spokojnie możesz przejść o krok dalej i spróbować wykonać swoje pierwsze amigurumi (wypchane zwierzątko, lalkę lub maskotkę o nieproporcjonalnych kształtach), które możesz podarować najbliższej osobie, albo sprzedać. Spróbuj, a sama się przekonasz ile dobrego w Twoje życie wniesie zwykłe szydełko!

Dodaj komentarz