Facet w kuchni w oczach kobiet

Od zawsze w naszym społeczeństwie obraz faceta w kuchni był kreowany na osobę, która nie radzi sobie w tej kwestii. Nie wiadomo czemu, ale przyjęło się że ten świat należy głownie do kobiet. Wśród części osób, które spotkałem panuje przekonanie, że jest to mało męskie zajęcie. Taki stereotyp. Pomimo że żyjemy w czasach, w których wszystkie bariery pokoleniowe przechodzą do lamusa. To i tak w dużej mierzę każdy z nas spotkał się z taką opinią. Nie mam pojęcia czym jest to ukierunkowane, może po prostu dla każdego z nas najlepszą kuchnią, jest kuchnia naszej kochanej Mamy 🙂

Tak wiem, o wiele łatwiej pójść do ulubionego lokalu i zamówić to czego tylko dusza zapragnie. Nie twierdzę że jest to złe, czasem fajnie że ktoś specjalnie dla Ciebie gotuję. Co prawda płacisz za to, ale mniejsza o większość. Sam osobiście dopiero niedawno polubiłem taką formę spędzania czasu. Szczerze mówiąc, nigdy wcześniej nie czerpałem z tego przyjemności. Może dlatego, że przedtem po prostu nigdzie nie chodziłem. Dopiero z czasem poczułem się pod tym względem swobodniej.

Jak myślisz, czy nie warto chociażby spojrzeć na gotowanie, nie przez pryzmat obowiązku, bo przecież każdy z nas musi jeść. Tylko, jako formę zabawy. Co jeśli, spędzanie czasu w kuchni może stać się czymś zupełnie przyjemnym. Szczególnie jeśli, będziesz go spędzał wspólnie np, ze swoją drugą połówką. Uwierz mi, że poczujesz wielką satysfakcję w trakcie przygotowywania takiego posiłku, a i na pewno bardziej będzie smakował. Zadowolenie wynikające z tego, że udało Ci się przyrządzić naprawdę smaczne danie, jest czymś co w małym stopni podnosi wartość samego siebie we własnych oczach. Zresztą wydaję mi się że fajnie jest poeksperymentować ze smakami, dowiedzieć się co Ci smakuję, a czego nigdy więcej nie będziesz chciał próbować. Jest to jakaś mała forma zabawy, nawet jeśli na początku nie jesteś do końca przekonany czy uda Ci się przygotować daną potrawę. To i tak warto spróbować i podjąć się próby. Tak było w przypadku gdy postanowiłem wraz z dziewczyną przygotować sushii, początkowo z przymrużeniem oka podchodziłem do tego tematu. Wydawało się to dosyć skomplikowane, ale po zrobieniu pierwszej rolki nasze zwątpienia przeszły w niepamięć, a euforia która nam towarzyszyła w danej chwili, była naprawdę miłym odczuciem. Szczególnie że byliśmy zadowoleni z rezultatów smakowych i wizualnych 🙂

Czy każdy facet powinien radzić sobie w kuchni?

Wydaję mi się, że TAK ! Oczywiście nie karzę Ci byś pojął umiejętności takie jak szef kuchni Alain Ducasse, bądź chociażby dobrze znany Gordon Ramsey. Nie oszukujemy się nigdy nie będziemy tacy jak oni. Chociaż, kto wie ? A tak całkiem poważnie, to nieważne czy będziesz potrafił przygotować steka z antrykotu z marchewką w wędzonej papryce i puree ziemniaczano-kalafiorowym, czy po prostu klasycznego kotleta mielonego. Najważniejsze jest to, byś chociaż spróbował cokolwiek ugotować. Nie mam na myśli kanapki z serem ! Zaufaj mi nie ma nic skomplikowanego w otworzeniu książki kucharskiej i robieniu wszystkiego, krok po korku. Nie martw się, jeśli takowej książki nie posiadasz. Pocieszę Cię faktem, że w internecie masz mnóstwo przepisów. Jesteś w szoku, prawda? Spójrz na to też z innej strony, czy wiecznie chcesz polegać na obiadach przygotowanych przez inne osoby. Czy może za każdym razem znajdujesz sobie wymówki, że nie masz czasu na gotowanie. Przecież o wiele prościej jest pojechać i zjeść coś na mieście. Czy może po prostu, lubisz mieć wszystko podstawione pod nosek ? Jeśli tak, to wolałbym pozostawić to bez komentarza.

Co kobiety myślą o mężczyznach, którzy potrafią gotować ?

Szczerze mówiąc ciężko jest mi wypowiadać się w tej kwestii. Wydawać się może, że jest to nic nadzwyczajnego. Przecież każdy facet powinien sobie poradzić z tak prostą czynnością. A może warto spojrzeć na to trochę od innej strony. Czy nie sądzisz że miłą odmianą, byłoby właśnie w taki sposób zaskoczyć Twoją drugą połówkę. Czy nie chciałbyś aby Twoja dziewczyna, bądź osobą na której Ci zależy poczuła się właśnie wyjątkowo. Zaufaj mi nie musisz być mistrzem kuchni, najważniejsze są gesty i chęci. Na pewno zostaniesz doceniony, jeśli chociaż w małym stopniu wykażesz się zaangażowaniem. Dla niektórych kobiet faceci, którzy potrafią gotować są naturalnym zjawiskiem. Dla części może wydawać się to czymś zaskakującym. Ale czy nie łączy je jedno ?

To, że właśnie dla nich warto jest pokazać w taki a nie inny sposób, że Ci po prostu zależy. Że nie robisz tego tylko, by zaspokoić własny apetyt. Gotujesz między innymi po to, aby wywołać na ich ustach radość.

Dodaj komentarz