Wygodne biustonosze – jak wybrać idealny model?

Wygodne biustonosze – jak wybrać idealny model?

Wybranie wygodnego biustonosza nie jest wcale takie proste. Ta część kobiecej garderoby nie powinna w żaden sposób ograniczać swobody ruchów. Dobrze będzie, jeżeli dodatkowo taki stanik będzie wykonany z oddychającego materiału, dzięki któremu skóra pod naszymi piersiami nie będzie się pociła oraz ocierała. Oprócz materiału i jego kroju – kobiecy biustonosz powinien być idealnie dopasowany do rozmiaru naszych piersi.

Jak odpowiednio dobrać rozmiar biustonosza?

Rozmiar biustonosza składa się z cyfry oraz litery. Bez względu na firmę oznaczenie rozmiarów biustonosza zawsze jest takie samo. Liczba oznacza nasz rozmiar pod biustem, natomiast litera określa rozmiar naszej miseczki. Biustonosz, który będzie prawidłowo podtrzymywał nasze piersi, a przy tym odciąży nasz kręgosłup, nie będzie posiadał innego oznaczenia rozmiaru. Od takich staników, których rozmiar jest określany jako „L” lub „36” lepiej jest trzymać się z daleka. Nie będą one idealnie dopasowane, a zatem nie są to wygodne biustonosze.

Aby dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza należy znać swoje wymiary. Najważniejszym wymiarem jest ten pod biustem. To właśnie od niego zaczynamy swoje pomiary. Zmierzenie obwodu pod piersiami najlepiej jest wykonać na gołe ciało. Dzięki temu unikniemy pomyłki. Do tego pomiaru wystarczy nam zwykły krawiecki centymetr, którym mierzymy nasze podbiuście.

Drugim ważnym wymiarem jest sam biust. Aby zmierzyć go poprawie, należy założyć miękki i nieusztywniany biustonosz. Dzięki temu nasze piersi zostaną podniesione. Pamiętaj, aby swój biust mierzyć w jego najszerszym miejscu.

Mając odpowiednie wyniki należy odjąć otrzymany obwód pod biustem od obwodu w biuście. Otrzymany wynik jest naszym rozmiarem. Aby poznać konkretną literę jaka nam przypada musisz zajrzeć do tabeli rozmiarów producenta biustonoszy.

Wygodne biustonosze – jaki stanik najlepiej wybrać?

Wiele kobiet uważa, że to właśnie biustonosze bez fiszbin są najwygodniejsze i modne. Takie staniki cieszą się ogromną popularnością wśród romantyczek, modelek, fanek sportu, a nawet celebrytek. Wygodne biustonosze bez fiszbin gwarantują upragniony komfort. Tego typu bielizna uszyta jest zazwyczaj z cienkich materiałów, które nie posiadają wkładek powiększających nasz biust. Co najważniejsze nie posiadają one metalowych fiszbin – i mimo tego braku idealnie podtrzymują i modelują piersi. Takie biustonosze występują w wielu fasonach, dlatego każda z nas z pewnością znajdzie coś dla siebie. Warto mieć zatem właśnie taki stanik w swojej szafie. 

Dodaj komentarz