Wycieczka do Poznania

Urlop w mieście

Letni okres urlopowy to pora podróży, wypoczynku i relaksu. Zanim dojdzie jednak do wyjazdu, wielu z nas spędza dużo czasu nad wyborem miejsca i sposobu spędzenia wakacji. Nie każdy lubi leżenie na plaży lub kąpiele nad jeziorem. Z kolei górskie wędrówki mogą okazać się dla niektórych zbyt wymagające i męczące, żeby poświęcić na nie swój cenny urlop. Rodzinne dyskusje na ten temat nierzadko prowadzą do kłótni. Obie strony pogodzić może wypad do jednego z wielu pięknych polskich miast. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na taki sposób spędzania wolnego czasu. Jeżdżenie po kraju i odwiedzanie kolejnych aglomeracji to popularna w ostatnim czasie aktywność. Z pewnością jest to związane z otwartością miast na turystów i promowaniem swoich ośrodków w mediach. W niniejszym artykule przedstawimy kilka miejsc, które warto odwiedzić w stolicy Wielkopolski – Poznaniu.

Zacznij od pierwszych Piastów

Słynny Szlak Piastowski ma swój początek na wschodzie województwa wielkopolskiego, więc to tam warto rozpocząć podróż. Jeśli nie masz jednak czasu na tak długie zwiedzanie, to nic straconego. W samym Poznaniu znajdziemy kilka ciekawych atrakcji związanych z tym szlakiem w okolicy Śródki i Ostrowa Tumskiego. Między innymi jeden z najstarszych kościołów w Polsce pod wezwaniem św. Jana Jerozolimskiego za Murami oraz Katedrę w Poznaniu. Będąc w tamtej okolicy warto udać się do nowoczesnego muzeum poświęconego historii, czyli Bramy Poznania i przejść się słynnym Mostem Jordana. Niedaleko od tych miejsc znajduje się także Jezioro Maltańskie. Akwen, na którym odbywało się wiele międzynarodowych imprez wioślarskich i kajakarskich.

W stronę centrum

Po zwiedzaniu pierwszych atrakcji, przejeżdżamy kilka przystanków tramwajem i wysiadamy na Starym Mieście. Eksplorację tej części Poznania najlepiej zacząć od Starego Rynku z zabytkowymi kamienicami, pomnikami i fontannami. Warto zjawić się tam przed południem, ponieważ punktualnie o 12 będziemy mogli podziwiać symbol poznańskiego ratusza, czyli trykające się koziołki. Sam rynek i jego okolice to kilkanaście muzeów na czele z wyremontowanym Zamkiem Królewskim na Wzgórzu Przemysława i Muzeum Narodowym. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno fan wykopalisk w Muzeum Archeologicznym, jak i miłośnik starej muzyki w Muzeum Instrumentów.

“Młodsze” atrakcje

Porzucając wątki historyczne, mamy w Poznaniu do zobaczenia kilka symbolicznych miejsc. Miłośnicy zakupów mogą je zrobić w klimatycznym Starym Browarze – galerii handlowej powstałej w miejscu starej fabryki. Podążając na zachód miasta możemy zatrzymać się na Placu Adama Mickiewicza lub przy słynnej Hali Arenie w Parku Kasprowicza. Na ulicy Bułgarskiej znajduje się obiekt, który zainteresuje fanów piłki nożnej. Stadion Miejski to jedna z aren Euro 2012, na której obecnie swoje mecze rozgrywa Lech Poznań. Organizowane są na nim wycieczki, podczas których będziemy mogli m.in. wejść do szatni i zobaczyć boisko z poziomu murawy.

Dodaj komentarz