Jakie są sekrety udanego związku?

Po pierwsze – staraj się zaskakiwać swojego partnera.

Jednym z kluczy udanego związku jest oczywiście kompromis. Umiejętność rozwiązywania wszelkich sporów w ten sposób udowadnia partnerowi, iż liczysz się z jego/jej zdaniem i próbujesz doprowadzić do sytuacji w której każde z was będzie zadowolone. W takich sytuacjach możesz także miło zaskakiwać partnera lub partnerkę godząc się na coś, na co normalnie byś się nie zgodził/a. Gdy będziesz często stosował/ła się do tej rady szybko zregenerujesz uczucie nowej i zawsze świeżej miłości między wami. Więc… jeżeli twój partner spyta się czy masz ochotę wypróbować nową restaurację… powiedz – oczywiście!

Po drugie – okazuj swoją lojalność

Nic tak nie wzmacnia związku jak docenianie partnera w gronie swoich przyjaciół czy rodziny. Dzielenie się jej/jego sukcesami z innymi sprawia, iż traktujesz swój związek jako zespół dwóch ludzi wspierających się w zdobywaniu wszystkich wyznaczonych sobie celów.

Po trzecie – wspieraj swojego partnera.

Na swojej drodze na pewno pojawi się wiele wyzwań i różnych możliwości. Na szczęście zmiany są bardzo pozytywnym aspektem wpływającym na związek. Dlatego też warto być osobą, która wspiera i jest wspierana, kiedy doświadcza zarówno wzlotów jak i upadków.

Po czwarte – zachowujcie dozę zdrowej indywidualności.

Zachowanie prywatnego czasu i przestrzeni są niezbędnymi elementami zdrowego związku. Każdy z nas potrzebuje chwil tylko i wyłącznie dla siebie. Wtedy może poświecić się temu co potrzebuje albo chce zrobić sam. Dostrzeganie i szacunek do tego typu potrzeb dowodzi, iż jesteś oddany/na nie tylko waszemu związkowi, ale także długoterminowemu szczęściu.

Po piąte – kochaj swojego partnera

Prawdziwa i szczera miłość jest oczywiście najlepszym sposobem na zbudowanie długiego, pewnego i szczęśliwego związku. Lecz samo kochanie nie wystarcza – trzeba być wciąż zakochanym w partnerze. Dlatego też nie powstrzymuj się i czasami przed wyjściem z domu zostaw krótki liścik miłosny swojemu partnerowi, trzymajcie się za ręce w miejscach publicznych, wychodźcie często razem na romantyczne kolacje. To bardzo proste do zrealizowania, a nie wiadomo dlaczego tak często pomijane i ignorowane czynności z pewnością polepszą samopoczucie twoje jak i twojego partnera.

Dodaj komentarz