Walizka – twarda czy miękka?

Klientów interesuje nie tylko to, jakiej firmy walizkę kupić, ale również, która walizka jest lepsza – twarda czy miękka. Tak naprawdę nie istnieje jedna odpowiedź na to pytanie. Podobnie jak z wyborem parasolki, i w tym przypadku ważne są odczucia subiektywne, które nie zawsze pokrywają się z twardymi argumentami. Walizki twarde uznaje się za trwalsze i bezpieczniejsze dla transportowanego sprzętu, natomiast walizki miękkie często są tańsze, dlatego sprawdzają się jako opcja budżetowa. Podpowiadamy jednak, która walizka może być lepszym rozwiązaniem – twarda czy miękka.

Trwałość walizki twardej

Na forach internetowych nadal toczy się dyskusja o tym, czy walizka twarda, czy miękka jest lepszym rozwiązaniem w czasie podróży. Prawda jest taka, że zmiana lokalizacji zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem – wystarczy chwila Twojej nieuwagi lub nieostrożność personelu na lotnisku. W podróży może się wydarzyć wszystko, a walizka twarda jest w stanie sprostać wielu trudnościom. Wykonana z ABS-u jest odporna na nacisk, choć jeśli chcesz uniknąć odkształceń, lepiej zamówić walizkę z polipropylenu lub poliwęglanu. Walizki ABS są najbardziej budżetowym rozwiązaniem, dlatego to świetna opcja dla osób, które wolą wydać pieniądze na atrakcje w czasie podróży.

Walizki miękkie – czy warto?

Zastanawiasz się, jaka walizka do samolotu będzie najlepsza – twarda czy miękka. Walizki miękkie mają to do siebie, że są dużo bardziej elastyczne niż twarde. Daje Ci to większe możliwości podczas pakowania i pozwala upchnąć walizkę nawet wtedy, kiedy wydaje się, że nie ma takiej możliwości. W miękkich walizkach znajdują się zwykle boczne kieszonki, które naprawdę potrafią uratować niejedną sytuację. Najczęściej są wykonane z poliestru oraz nylonu – podczas zakupów warto zwrócić uwagę na gęstość włókien. Im denier jest wyższy, tym walizka jest wytrzymalsza. Wiele osób żyje w przekonaniu, że walizki miękkie są mniej trwałe niż twarde. Jest w tym dużo racji, ponieważ łatwiej o uszkodzenia mechaniczne w podróży. Jednak zakup wysokiej klasy walizki materiałowej może być równie wartościowy, co wybór twardej walizki. Wiele zależy od tego, jakimi środkami transportu podróżujesz, jaką estetykę wolisz (wiele osób wybiera twarde walizki ze względu na design) oraz jakich udogodnień potrzebujesz.

Walizka – twarda czy miękka?

Nie istnieje uniwersalna odpowiedź na pytanie, jaką walizkę kupić – miękką czy twardą. Modele materiałowe mają zalety, których nie mają walizki wykonane z poliwęglanu czy polipropylenu. Walizka twarda to dobre rozwiązanie, jeśli szukasz czegoś reprezentacyjnego oraz odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Taką walizkę docenią osoby, które nie lubią wystających nitek i blaknącego koloru materiału. Z kolei walizka miękka to trafiony wybór dla osób, które cenią wygodę (kto nie lubi usiąść na walizce, czekając na pociąg lub samolot), możliwość maksymalnego wykorzystania pojemności walizki oraz niższe ceny (twarde walizki są zwykle droższe, choć nie jest to reguła).

Kompromisem jest zakup walizek obu typów – dzięki temu możesz korzystać z zalet każdej z walizek w zależności od charakteru podróży, czy środka transportu, którym będziesz się przemieszczać.

Dodaj komentarz