W co się ubierać do biegania jesienią i zimą?

W co się ubierać do biegania jesienią i zimą?

Także w okresie zimowym jak najbardziej można kontynuować trening biegowy. W naszym klimacie wymagać będzie to dopasowania odpowiedniego stroju. Zacząć można od obuwia. W przypadku profesjonalnych butów do biegania, najczęściej można spokojnie stosować te same buty biegowe przez cały rok.

W okresie zimowym należy rzecz jasna zwrócić nieco większą uwagę na kwestię silności, którą takie obuwie powinno zapewniać. W praktyce, w przypadku biegania w mieście kwestia nawierzchni nie powinna stanowić problemu, nawet okresie zimowym, a same buty biegowe na ogół zapewniają bardzo dobrą izolację, zarówno w okresie zimowym jak i w czasie upałów.

Zdecydowanie ważniejszą kwestią będzie więc odzież sportowa damska, którą w tym okresie przyjdzie nam stosować. Nadal można używać profesjonalnej koszulki biegowej. Można rozważyć jednak zakupienie dodatkowej, tym razem z dłuższym rękawem. W obu przypadkach powinna być to pierwsza warstwa stroju do biegania. W zależności od temperatury panującej na zewnątrz takich warstw powinno przybywać, a najbardziej zewnętrzną powinna stanowić specjalna, lekka kurtka, podobna do kurtki narciarskiej. Nadal można stosować legginsy sportowe, do których w okresie zimowym wskazane może być dodanie krótkich spodenek, które założyć można już na same legginsy.

Można też zastąpić je nieco cieplejszymi dresami sportowymi, jednak dresy sportowe nie zapewnią wygody i swobody ruchów porównywalnej do tej zapewnianej przez legginsy sportowe. Istotne jest, żeby spodnie które wykorzystujemy do treningu biegowego wykonane były z nowoczesnych, odprowadzających wilgoć materiałów. Dodatkową zaletą, szczególnie istotną w okresie zimowym będzie także wodoodporność, którą powinny charakteryzować się dresy sportowe. Nie można zapomnieć o ochronie głowy oraz dłoni, które są szczególnie narażone na odmrożenia podczas biegania, nawet gdy panująca na zewnątrz temperatura nie jest wyjątkowo niska. Także w tym przypadku w sklepie sportowym znajdziemy specjalne rękawiczki, oraz czapki, które można założyć do biegania.

Dodaj komentarz