Szampon rozświetlający – jaki warto wybrać?

Szampon rozświetlający – jaki warto wybrać?

Matowe włosy wyglądają niezdrowo i nie dodają uroku, jednak w drogeriach i hurtowniach kosmetycznych można znaleźć produkty, które są w stanie przywrócić blask pasmom oraz poprawić ich kondycję. Kosmetykiem spełniającym taką rolę jest między innymi szampon rozświetlający. Na czym polega jego działanie i do jakich włosów jest dedykowany ten produkt? Jaki szampon rozświetlający warto kupić i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Szampon rozświetlający – jak to działa?

Szampon rozświetlający może posiadać w swoim składzie drobinki złota, a nawet diamentowy pył, które odbijają światło i optycznie nadają blask kosmykom. Taki kosmetyk zwykle nie tylko pomaga zatuszować problem matowych włosów, ale również wpływa na ich stan.

Obecnie na rynku dostępne są szampony rozświetlające, które działają wielokierunkowo. Oprócz wspomnianych drobinek w ich składzie znaleźć można produkty odpowiadające za optymalne nawilżenie włosów, takie jak kwas hialuronowy, drogocenne oleje, witaminy czy kwasy. Poprawiają one kondycję włosów, wnikając w głąb ich włókien oraz zamykając ich łuski. To z kolei sprawia, że pasma stają się błyszczące i są optymalnie nawilżone.

Szampon rozświetlający – do jakich włosów?

Szampon rozświetlający to idealny produkt dla włosów matowych, mocno przesuszonych lub zniszczonych po zabiegach fryzjerskich. Polecany jest szczególnie do włosów siwych, blond oraz rozjaśnianych.

Kosmetyk mogą stosować także posiadaczki włosów normalnych oraz dobrze nawilżonych, ponieważ bogaty, pieczołowicie skomponowany skład szamponów rozświetlających stanowi bardzo dobre uzupełnienie codziennej pielęgnacji.

Szampon rozświetlający – jaki warto wybrać?

Decydując się na zakup szamponu rozświetlającego, zdecydowanie należy zwrócić uwagę na jego skład. Składniki, które często posiadają dobre szampony rozświetlające, to między innymi: kwasy omega, witamina A, E i F, gliceryna, kwas hialuronowy, olejek arganowy, olej moringa czy jedwab. Ciekawym produktem z dobrym składem jest między innymi szampon rozświetlający Alfaparf, który dodatkowo posiada specjalny filtr chroniący włosy przed działaniem agresywnych czynników zewnętrznych. Kosmetyk nie obciąża włosów, nie posiada parabenów oraz parafiny. Innym godnym polecenia produktem jest szampon rozświetlający Kérastase do włosów blond, który zawiera kwas hialuronowy, szarotkę alpejską oraz glicerynę.

Należy jednak pamiętać, że szampon rozświetlający nie zapewni efektu tafli na włosach bez regularnego stosowania. Większość szamponów tego typu można używać codziennie bez ryzyka obciążenia kosmyków. Najlepsze efekty uzyskuje się zwykle po kilku tygodniach stosowania produktu.

Dodaj komentarz