Nowoczesna łazienka w starym bloku – czy to możliwe?

Nowoczesna łazienka w starym bloku – czy to możliwe?

Choć gruntowny remont w starym bloku wydaje się prostą sprawą, to czekać na nas może wiele niespodzianek. By doprowadzić pomieszczenia do współczesnych standardów nie rzadko trzeba kuć tynki i wymieniać instalację hydrauliczną i elektryczną. Czy da się mieć nowoczesną łazienkę bez kucia wszystkiego?

Nowoczesna łazienka bez wymiany instalacji jest możliwa…

Ale to gra zupełnie nie warta świeczki. Remont takiego pomieszczenia jak łazienka, to dużo poważniejsza i brudniejsza sprawa niż zmiana aranżacji salonu czy sypialni. Łazienkę zwykle chcemy użytkować bez większych zmian przez kolejnych kilkanaście lat. W związku z tym decydując się na nadanie nowoczesnego wyglądu temu pomieszczeniu warto zrobić wszystko od podstaw by dwa razy nie ponosić kosztów kucia kafelków i wymiany armatury. Dodatkowo, powinniśmy wziąć pod uwagę współczesne i wciąż rosnące wymogi względem dostępnych urządzeń. W starych blokach w zupełności wystarczało jedno gniazdko elektryczne. Dziś kontakty powinny się znaleźć przynajmniej przy umywalce i pralce i to najlepiej po 2-3 sztuki, bo liczba urządzeń elektrycznych drastycznie rośnie.

Uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych w nowoczesnym stylu

Decydując się na remont łazienki warto pomyśleć o przyszłości, lub mieszkających z nami osobach starszych, którzy mogą potrzebować pomocy w łazience. Uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych to nie tylko rozwiązanie na przyszłość, ale też zwiększające bezpieczeństwo i komfort życia całych rodzin. Skończyły się czasy, gdy uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych przywodziły na myśl szpital. Dziś mamy dostęp do pięknie wyglądających elementów, które w zależności od naszych upodobań mogą być np.: chromowane, czarne, złote, szczotkowane, z połyskiem lub bez, itd. Poręcze, odpowiednio dobrane do stylu łazienki, będą nie tylko elementem praktycznym, ale też fajnym akcentem dekoracyjnym.

Nowoczesna łazienka bez kucia? DA SIĘ!

Coraz więcej osób decyduje się na remont łazienki w wersji budżetowej. Jeżeli tylko układ funkcjonalny pomieszczenia i stan instalacji nam odpowiada, to warto przemyśleć inne dostępne rozwiązania, które będą zdecydowanie bardziej łaskawe dla naszego portfela. Płytki możemy przemalować specjalnymi farbami, lub zakryć samoprzylepnymi panelami winylowymi. Wannę i umywalkę można odnowić z pomocą farby renowacyjnej do armatury i specjalnego lakieru. Do tego ciekawe elementy dekoracyjne i nowa aranżacja wnętrza gotowa.

Dodaj komentarz