Ścianki dekoracyjne – 4 funkcjonalne zastosowania

Ścianki dekoracyjne – 4 funkcjonalne zastosowania

Ścianki dekoracyjne to element aranżacyjny, który może pełnić zarówno funkcję ozdobną, jak i praktyczną. Dzięki temu produkt ten świetnie sprawdzi się w niewielkich, minimalistycznych przestrzeniach, w których nie ma miejsca na zbędne dodatki. Ale ścianki mogą również występować w formie bardziej ekstrawaganckiej – przekonaj się sam i poznaj 4 zastosowania tafli ze szkła hartowanego.

1. Ścianki dekoracyjne w przestrzeni komercyjnej

Ścianki dekoracyjne to produkt, którymi powinni zainteresować się wszyscy hotelarze, restauratorzy czy właściciele innych punktów usługowych, którym zależy na estetycznej, uporządkowanej przestrzeni. Konstrukcję można bowiem wykorzystać do dzielenia jednego pomieszczenia na kilka stref.

Za pomocą ścianek można np. stworzyć przestrzeń restauracyjną i barową, oddzielić recepcję od poczekalni bądź wydzielić części luksusowego butiku z odzieżą dla mężczyzn i kobiet. Produkt ten najczęściej wykonywany jest ze szkła hartowanego, które przepuszcza promienie słoneczne i rozświetla każde pomieszczenie, a także sprzyja rozkwitaniu roślin doniczkowych, które potrzebują dużo światła.

Gotowe realizacje można obejrzeć na stronie: https://prolinea.eu/oferta/scianki-szklane

2. Ścianki dekoracyjne w nowoczesnym biurze

Ścianki dekoracyjne, których główny materiał stanowi szkło hartowane, mają dobre właściwości dźwiękochłonne. Dodatkowo można zdecydować się na konstrukcję wykonaną ze szkła mlecznego, zapewniającego więcej prywatności. Zastosowanie tego typu konstrukcji w biurze podnosi komfort pracy specjalistów w przestrzeniach typu open space.

3. Ścianki dekoracyjne do otwartej kuchni

Masz otwartą kuchnię, w której chciałbyś wydzielić miejsce do przygotowywania posiłków oraz jadalnię? Ścianki dekoracyjne idealnie sprawdzą się do tego celu. Konstrukcje występują w wersji transparentnej, barwionej, a nawet ozdobionej nadrukami np. z motywem roślinnym. Dzięki temu, łatwo dopasować produkt do panującej w mieszkaniu estetyki.
missa.pl-zdj-w-tresci-kabina-prysznicowa-szklana-czarnaPrzykładowe zabudowanie prysznica ścianką dekoracyjną

4. Stylowa łazienka ze ściankami dekoracyjnymi

Ścianki dekoracyjne mogą być również zastosowane w nowoczesnej łazience – dzieląc ją na kącik z sanitariatami i wnękę z prysznicem bądź wanną.

Warto podkreślić, że szkło hartowane, z którego najczęściej wykonywane są ścianki dekoracyjne, jest pozbawione porów. Dzięki temu łatwo jest zachować materiał w czystości. Nie ma również niebezpieczeństwa, że powierzchnia konstrukcji będzie stanowiła dobre środowisko dla pleśni czy grzybów.

Sięgnij po wysoką jakość i nienaganny styl – ścianki dekoracyjne od Prolinea

Szukasz ścianek dekoracyjnych, które wyróżnia niebanalna estetyka? A może chcesz postawić na minimalistyczny produkt ze szkła transparentnego? Firma Prolinea to pionierzy aranżacji wykonanych ze szkła hartowanego.

W bogatej ofercie przedsiębiorstwa znajdziesz propozycje zarówno do zachowawczych projektów lokali usługowych, jak i kreatywne realizacje do mieszkania osoby z wyrafinowanymi gustami. Wejdź na stronę marki, sprawdź dotychczasowe projekty i zamów ścianki dekoracyjne – dokładnie takie, jakich potrzebujesz.

Dodaj komentarz