Przemysłowe pompy do smaru – czym są i po co je stosować?

Wybór odpowiednich pomp smarujących do Twoich potrzeb może być skomplikowany. Dowiedz się więcej o typach pomp do smaru i zaletach automatycznych smarownic z tego artykułu.

Co to jest pompa do smaru?

Pompa do smaru to pompa smarująca przeznaczona do nakładania smaru na pojedynczy punkt smarowania lub wiele punktów w sprzęcie komercyjnym. Pompy do smaru są najczęściej używane w zastosowaniach produkcyjnych i motoryzacyjnych. Smar to popularny środek smarny do zastosowań, w których olej nie jest akceptowalny. Zazwyczaj są to obszary, w których olej może kapać i wpływać na inne obszary sprzętu, obiektu lub miejsca pracy. Ten niepłynny środek smarny tworzy produkt o wyższej lepkości niż olej.

Te typy pomp są bardzo wszechstronne – chodzi o to, by z ich pomocą odzwierciedlić szeroki zakres konsystencji smaru i punktów smarowania stosowanych w obiektach przemysłowych. Każdy punkt smarowania może wymagać innego poziomu smaru i różnej konsystencji smaru, więc współpracuj z sprawdzonym producentem, aby dopasować rozmiar pompy do beczki i zważyć opcje pompy do konkretnego zastosowania.

Zalety pomp do smaru

Spójrzmy teraz na najczęstsze korzyści z wyboru tego typu pompy do smaru. Wydajne smarowanie – na miejscu pierwszym. Ręczne smarownice są nieefektywne i czasochłonne. Nie marnuj cennego czasu i energii na nakładanie smaru na każdy obszar urządzenia, ale korzystaj z wielopunktowego scentralizowanego układu centralnego smarowania, aby nakładać precyzyjne ilości smaru na każdy niezbędny punkt. Zwróć też uwagę na korzystne dodatki. Scentralizowany system daje możliwość dodawania do smaru inhibitorów utleniania i środków przeciwzużyciowych. Te dodatki wydłużają okres trwałości smaru i zmniejszają ścieranie w typowych obszarach zużycia sprzętu.

Efektywność kosztowa to kolejna zaleta zapewniana przez pompy oleju PIUSI do beczki. Po początkowej inwestycji system wykorzystujący pompę do smaru może stać się doskonałą opcją oszczędności kosztów dla Twojego zakładu. Nie tylko zaoszczędzisz czas, nie nakładając smaru ręcznie, ale zużyjesz mniej smaru w codziennych operacjach. Korzyści te dotyczą wszystkich asortymentów urządzeń do smarowania z wysokiej półki. Niezależnie od tego, czy masz pojedynczy punkt smarowania na sprzęcie budowlanym, czy zakład produkcyjny pełen ruchomych maszyn, pompy do smaru o odpowiedniej wielkości mogą zapewnić te korzyści. Oczywiście im lepsze dopasowanie pompy do smaru do Twoich potrzeb zakładowych – tym w rzeczy samej większe będą zalety jej użytkowania jako takiej.

Dodaj komentarz