Wzory na szydełko – jak zacząć szydełkować? 

Wzory na szydełko – jak zacząć szydełkować? 

Szydełkowanie to świetny sposób na relaks i odprężenie, szczególnie jeśli większość dnia spędzasz przed komputerem. Czynność ta wbrew pozorom nie jest trudna, za to przynosi dużo satysfakcji. Co więcej, żeby zacząć szydełkować nie potrzebujesz wielu materiałów. Wystarczy Ci dobra włóczka, szydełko i wzory na szydełko. Zobacz, jak rozpocząć przygodę z szydełkowaniem. 

Co potrzebujesz do rozpoczęcia szydełkowania? 

Jak już wiesz, szydełkowanie nie wymaga dużych nakładów ani energii, ani finansowych. Żeby rozpocząć przygodę z tworzeniem, będziesz oczywiście potrzebować włóczki. Jaką wybrać? Najlepszym wyborem jest mieszanka bawełny i akrylu. Taka włóczka nie rozwarstwia się i nie mechaci, za to łatwo się ją rozpruwa w przypadku pomyłki. Jest to idealny materiał na start. Drugie na liście jest szydełko. W tym przypadku możesz postawić na aluminiową wersję – polecaną dla początkujących. Aluminiowe szydełko łatwo ślizga się po nici, więc robienie pierwszych oczek nie będzie stanowić większego problemu. 

Oprócz włóczki i szydełka będziesz potrzebować jeszcze nożyczek oraz wzorów na szydełko. Te drugie są dużym ułatwieniem na początek. Dzięki wzorom możesz podążać krok za krokiem, jak stworzyć daną rzecz. Co ważne, ze wzorów na szydełko korzystają nie tylko początkujące, ale także zaawansowane osoby. Dlatego warto się w nie zaopatrzyć. 

Wzory na szydełko – poznaj japońską sztukę szydełkowania 

Choć szydełkowanie najczęściej zaczyna się od prostych wzorów, takich jak szalik, czy czapka, to już po chwili wprawy można przejść do trudniejszych motywów. Ciekawą propozycją są laleczki amigurumi. Jest to japońska sztuka szydełkowania wypchanych zabawek. Charakteryzują się one dużą głową i małym tułowiem oraz kończynami. Są wyjątkowo urocze i wcale nie takie trudne do zrobienia. Wystarczy mieć odpowiednie wzory na szydełko i podążać za wytycznymi. 

Laleczki amigurumi są także wyjątkowym pomysłem na prezent. Choć najczęściej wybieranym motywem przewodnim są zwierzęta, to jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Możesz wyszydełkować także ulubioną postać z filmu, czy nawet osobę, której laleczkę będziesz wręczać. Takie prezenty wykonane ręcznie mają jeszcze większą wartość sentymentalną. 

Jakie zalety ma szydełkowanie? 

Szydełkowanie ostatnimi czasy stało się wyjątkowo popularnym zajęciem. I nic w tym dziwnego, bo jest relaksujące. Pozwala na chwilę odprężenia i ucieczkę od codziennych zmartwień. Co więcej, nie jest trudne i masz możliwość stworzenia czegoś oryginalnego własnoręcznie. 

Dodaj komentarz