Prezenty dla dzieci w różnym wieku

Prezenty dla dzieci w różnym wieku

Jeszcze tydzień i … Mikołajki. A jak Mikołajki to przygotowania do świąt czas zacząć i oczywiście zakupowy szał.

Jak co roku to samo pytanie: co kupić? W tym roku mam do obdarowania troje dzieci w wieku 7 i 4 lata oraz 10 miesięcy – całkiem niezły rozstrzał Oczywiście mam kilka pomysłów i dodatkowo kilka kryteriów jakie powinien spełniać każdy prezent.

Zacznijmy od kryteriów

Po pierwsze prezenty powinny mieć walor edukacyjny, ale na tyle by nie były nudna dla dziecka – kryterium numer 2. Kolejną sprawą są gabaryty. Dzieci dla których szukam prezentów mają baaardzo dużo zabawek, pod którymi uginają się półki, a ich rodzice nie dysponują domami o powierzchni trzystu metrów, a raczej kawalerkami i mieszkania do 50 metrów Ostatnią sprawą jest cena i to, żeby prezenty nie zabiły mojego portfela, bo oprócz dzieci jest jeszcze kilka osób dorosłych.

Panie przodem, czyli prezent dla 10-miesięcznej Julki

Taki maluch jest bardzo ciekawy świata. Interesuje, go wszystko co jest kolorowe, gra i miga. Dobrym pomysłem są wszelkie instrumenty muzyczne (oczywiście zabawkowe), na przykład cymbałki, czy bębenek. Tego typu rzeczy można kupić za niewielkie pieniądze, a dziecko będzie miało wielką radochę z zabawy. Problemem w tym przypadku mogą być jednak rodzice – nie każdy lubi słuchać niezgrabnego walenia w cymbałki

Kolejnym moim typem jest zabawkowy telefon komórkowy. Na przykład firma Chicco oferuje bardzo ładne, kolorowe i co najważniejsze bezpieczne dla dziecka telefony. Mają one różne lampki, przyciski wydające dźwięki. Zabawki tego typu stymulują u dziecka zmysł słuchu i wzroku. Cena od ok. 50 do ok. 80 złotych.

No i jeszcze jedne typ – grająca książeczka. W księgarniach i sklepach z zabawkami dostępnych jest wiele książeczek wydających dźwięki. Są one albo zrobione z grubego papieru, albo z materiału. Kolorowe elementy wydają dźwięki, na przykład zwierzątek, czy różnych pojazdów. Książeczkę taką łatwo można zabrać ze sobą na spacer, czy w podróż samochodem.
Cena: bardzo różna. Na przykład 3 grające książeczki z postaciami z filmu Autka kosztują ok. 70 zł, ale są również takie za ok. 20 i ok. 40 zł. Generalnie wszystko zależy co chce się kupić i gdzie się kupuje (osobiście polecam Internet ).

Zgodnie z wiekiem teraz prezent dla 4-latka

Z tym małym gagatkiem mam chyba najmniejszy problem. Dziecko zafascynowane jest wszystkim co pływa pod wodą, a najlepiej w oceanie. W grę wchodzą wszelkie książki o morskich stworzeniach, filmiki, a także ośmiornice w każdej postaci (oprócz jadalnej ).
Prezenty tego typu nie są dużym wydatkiem. Filmiki można kupić za jakieś 30-50 zł, a książki już nawet od 6 zł.

Kolejną fascynacją jest film Autka. Tu liczy się każdy gadżet – naklejki, samochodziki (małe i duże), koszulki, czapeczki, pościel, kubki, talerzyki, książeczki i można tak jeszcze długo. Ze względu na kryterium numer jeden – walor edukacyjny, w tym przypadku skłaniam się do książeczek.
Cena – przykładowo kolekcja 12 Turboopowieści kosztuje ok. 60 zł.

Na koniec 7-latek

To mój bratanek – dziecko pełne energii, robiące wszystko począwszy od piłki nożnej i karate, a skończywszy na szachach. Uwielbia gry komputerowe, Bakugany i inne potworki, namiętnie ogląda CartooNetwork i nie znosi odrabiać lekcji. Słowem – typowy siedmiolatek.

Od razu mówię Bakuganów nie kupię. Byłoby to oczywiście najprostsze rozwiązanie i jedno z tańszych (cena Bakugana w zależności od wielkości waha się od ok. 25 do ok. 60 zł), ale nie, bo to potworki.

Ostatnio z okazji imienin sukcesem okazała się książka o mumiach wydawnictwa Arkady. Jest bardzo ładnie wydana i ma wiele zakamarków z niespodziankami. To był na prawdę trafiony prezent. Postanowiłam pójść za ciosem i dokupić inną książkę z tej serii. Dostępne są one w wersji typowo męskiej, jak i dziewczęcej. Są dwie książki o piratach, jest o dinozaurach, o rzymskich wojownikach, a także o łowcach demonów. Dodatkowo dla dziewczynek jest książka o wróżkach i księżniczkach, a typowo świątecznie jest o reniferach Świętego Mikołaja. Książki te kosztują ok. 50 zł w tradycyjnych księgarniach, a na stronie internetowej wydawnictwa Arkady niektóre z nich można kupić za nie całe 30 zł.

Jeszcze jednym moim typem dla dziecka namiętnie oglądającego telewizje jest seria “Było sobie”. Są w niej bajki “Było sobie życie”, “Byli sobie wynalazcy”, “Był sobie człowiek”, “Była sobie ziemia”, “Był sobie kosmos” i “Byli sobie podróżnicy”. Każda z kolekcji zawiera 6 płyt DVD i kosztuje ok. 100 zł. Jest to świetna sprawa dla dzieci rozpoczynających naukę.

Dodaj komentarz